Kibice Manchesteru United
Kibice Manchesteru United fot. SPORT PICTURES

Man Utd wkrótce zacznie rozmowy ws. przyszłości Hendersona

Manchester United według informacji Manchester Evening News wkrótce ma rozpocząć rozmowy ws. przyszłości Deana Hendersona. 23-latek ma umowę z klubem z Old Trafford ważną do końca czerwca 2022 roku. Z kolei do końca lipca zawodnik jest wypożyczony do Sheffield United.

Czytaj dalej…

Henderson to wychowanek Czerwonych Diabłów, który jednak w dorosłej drużynie teamu z czerwonej części Manchesteru nie zaliczył żadnego meczu. Zawodnik ogrywał się zatem w szeregach między innymi takich ekip jak: Shrewsbury Town, czy Sheffield Utd.

Przyszłość Hendersona wciąż niejasna

Jak się jednak okazuje, władze klubu z Old Trafford cały czas wiążą z młodym golkiperem duże nadzieje. Powoływany do reprezentacji Anglii przez Garetha Southgate’a zawodnik w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił w 36 meczach w angielskiej ekstraklasie, w których 13 razy zachował czyste konto.

Warto zaznaczyć, że menedżer Szabli w osobie Chrisa Wildera zdążył już powiedzieć, że chciałby zatrzymać Hendersona w klubie na kolejną kampanię. Na dzisiaj jednak żadna konkretna decyzja w sprawie przyszłości Anglika nie została podjęta.

Urodzony w Whitehaven bramkarz w ostatnich dniach był też łączony z transferem do Chelsea FC. Zwolennikiem pozyskania Hendersona do teamu z zachodniego Londynu jest podobno opiekun stołecznej ekipy Frank Lampard.

Komentarze