Man Utd planuje złożyć szaloną ofertę Pogbie

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Manchester United jest gotowy, aby uczynić Paula Pogbę najlepiej opłacanym zawodnikiem w Premier League. The Sun donosi, że sternicy Czerwonych Diabłów planują zaoferować Francuzowi pięcioletni kontrakt o wartości 104 milionów funtów.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość na temat przyszłości Paula Pogby
  • The Sun donosi, że władze Czerwonych Diabłów planują zaoferować lukratywny kontrakt Francuzowi
  • Obecna umowa 28-latka obowiązuje do końca czerwca 2022 roku

Paul Pogba może zostać najlepiej opłacanym zawodnikiem Man Utd

Manchester United pozyskał Paula Pogbę z Juventusu w 2016 roku, wydając na zawodnika krocie. Obecny kontrakt zawodnika z klubem z Old Trafford wygasa z końcem czerwca przyszłego roku. Tym samym władze angielskiego klubu, robią co w ich mocy, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy pomocnik będzie mógł zmienić pracodawcę na zasadzie wolnego transferu.

Szefowie Man Utd są przygotowani na zaktualizowanie warunków kontraktu Pogby. Jednocześnie Francuz może liczyć na znaczny wzrost obecnej pensji, wynoszącej 290 tysięcy funtów tygodniowo. Tajemnicą Poliszynela jest, że Pogba miałby zarabiać więcej niż David De Gea, mogący liczyć na tygodniówkę w wysokości 375 tysięcy funtów tygodniowo.

Reprezentant Francji w trakcie trwających Mistrzostw Europy ujawnił, że jego umowa nie została jeszcze przedłużona. Faktem jest natomiast, że zawodnik nie musi się obawiać braku zainteresowania. Chętni na pozyskanie Pogby są między innymi działacze Juventusu, czy Realu Madryt. Wartość zawodnika wynosi 89 milionów funtów.

28-latek w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 42 meczach. Strzelił w nich sześć goli, a ponadto zaliczył dziewięć asyst. W drużynie narodowej wystąpił z kolei w 79 meczach, zdobywając w nich 10 bramek.

Czytaj więcej: Pogba i Ronaldo: gwiazdy, które podpadły sponsorom

Komentarze