Liverpool zaoferuje nowy kontrakt Keicie

Naby Keita
Naby Keita fot. PressFocus

Liverpool FC według doniesień CalcioMercato.com zaczął rozmowy z Naby Keitą w sprawie przedłużenia umowy. Aktualny kontrakt 26-latka z ekipą z Anfield Road obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

  • Najnowsze doniesienia medialne wskazują, że Liverpool chce przedłużyć kontrakt z Naby Keitą
  • Przedstawiciele angielskiego klubu nie chcą powtórzyć sytuacji z udziałem Georginio Wijnalduma
  • Piłkarz broni barw teamu z Anfield Road od trzech sezonów

Liverpool chce przedłużyć kontrakt z Keitą

Liverpool FC pozyskał 38-krotnego reprezentanta Gwinei latem 2018 roku. Keita trafił do angielskiej ekipy za 60 milionów euro z RB Lipsk.

W tej kampanii 26-latek wystąpił w koszulce Liverpoolu łącznie w pięciu meczach, notując w nich jedno trafienie. Ogólnie w szeregach The Reds zanotował 81 występów. Liverpool nie zamierza rozstawać się z zawodnikiem. Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że klubowi działacze zaczęli już dialog z piłkarzem w sprawie nowego kontraktu.

The Reds nie chcą jednocześnie powtórzyć sytuacji, która miała miejsce w przypadku Georginio Wijnalduma, który ostatnio rozstał się z Liverpoolem na zasadzie wolnego transferu. Naby Keita jest wyceniany aktualnie na 32 miliony euro.

Liverpool w sobotę pokonał pewnie Crystal Palkace 3:0 w meczu trzeciej kolejki Premier League. Gwinejski pomocnik spędził na placu gry ponad godzinę. The Reds kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższy wtorek w ramach Pucharu Ligi Angielskiej. Rywalem będzie Norwich City.

Czytaj więcej: Gwiazdorski duet Liverpoolu nie zawiódł. Arsenal miał problemy

Komentarze