Liverpool ma problemy pod bramką rywala

Mohamed Salah
Mohamed Salah PressFocus

Bezbramkowy remis z Manchesterem United oznacza, że Liverpool nie zdobył bramki w trzecim kolejnym meczu Premier League z rzędu. To najgorsza seria klubu od piętnastu lat.

Liverpoolowi nie udało się zdobyć ani jednej bramki w trzech kolejnych spotkaniach Premier League. Dwa tygodnie temu bezbramkowo zremisowali z Newcastle United. Następnie przegrali z Southampton (0:1), a w niedzielę nie zdołali pokonać Davida De Gei w pojedynku z Manchesterem United.

The Reds podchodzili do niedzielnych Derbów Anglii, tracąc do liderujących Czerwonych Diabłów trzy punkty. Zakończyli spotkanie w takiej samej sytuacji. Żadna ze stron, bowiem, nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Jeżeli Manchester City wygra swoje spotkanie z Crystal Palace, Liverpool spadnie na czwarte miejsce w tabeli, ustępując nie tylko obu zespołom z Manchesteru, ale też Leicester City.

Po zdobyciu pucharu Premier League w świetnym stylu, ekipa z Anfield jest trzecim broniącym tytułu mistrzem, który rozegrał trzy kolejne spotkania bez zdobycia bramki. Wcześniej takie serie zdarzyły się Arsenalowi w sezonie 1998/1999, a także Leicesterowi w kampanii 2016/2017.

Bilans Liverpoolu w lidze w ostatnich tygodniach to cztery kolejne spotkania bez zwycięstwa, z jednym zdobytym przeciwko West Bromwich Albion (1:1) golem.

To o tyle interesujące, że mimo tak dużej posuchy bramkowej, Liverpool nadal pozostaje drużyną z największą liczbą zdobytych bramek. Podopieczni Jurgena Kloppa zdobyli 37 bramek w 18 kolejkach. Drugi pod tym kątem Manchester United ma na koncie o trzy gole mniej.

Komentarze

Comments 7 comments

Nie wiem czy wiesz, ale Twój ulubiony sędzia Clattenberg , nadal prowadzi wymianę zdań z Kloppem za pomocą mediów.. i znowu poruszany jest temat słynnej na tym portalu “aury” ;D
.
“– Klopp dokładnie wie, co robi, jest niesamowicie sprytny. Właśnie dlatego jest jednym z najlepszych menadżerów w Premier League.
– Pewnego razu przed spotkaniem Klopp cały czas się na mnie gapił. Niemiec ma wokół siebie aurę, na czym korzysta również jego zespół.”
.
Niemiec ma słynną “aure” ojej XD Zespół z niej korzysta XD . I jeszcze ta próba zahipnotyzowania Marka, zupełnie jak Ferguson patrząc na zegarek hipnotyzował sędziów XD

Ponoć na uniwersytecie w Bristolu największe kute głowy oraz grupa fizyków z niepodważalnym autorytetem zajęła się feralnymi 5 sekundami. Grupa wzięła pod uwagę ilość włosów, wagę Mane, to co jadł na śniadanie, materiał z którego zrobiona jest koszulka, długość paznokci oraz korków, nitke z której jest szyta piłka, długość murawy i rodzaj trawy z jakiej jest wykonana, wzrost De Gea, długość jego zarostu oraz material jego rękawic. Oczywiście prędkość wiatru, wilgotność oraz kilka innych kwestii. I nie uwierzycie jaki był końcowy raport, podobno właśnie tyle, czyli dokładnie 5 Sekund zajęłoby Mane przyjęcie piłki, sprint, minięcie De Gea i umieszczenie piłki w siatce. Nieprawdopodobnie
Czesio zwracam honor