Nottingham Forest kształtuje kadrę na przyszły sezon. Lingard znów wolnym agentem

Nottingham Forest ogłosiło listę sześciu graczy, z którymi nie zostaną przedłużone kontrakty. W tym gronie znalazł się choćby Jesse Lingard. Jednocześnie Tricky Trees poinformowali o prolongacie umowy Serge’a Auriera.

Jesse Lingard
IMAGO / Simon Bellis Na zdjęciu: Jesse Lingard
  • Nottingham Forest zdołało utrzymać się w Premier League i już planuje przyszły sezon
  • Co najmniej sześciu zawodników pożegna się latem z klubem. W tym gronie znajduje się Jesse Lingard
  • Z kolei Serge Aurier zyskał zaufanie włodarzy. Aktywowano klauzulę przedłużającą współpracę o kolejny sezon

Lingard i pięciu innych graczy odejdzie z Nottingham Forest

Nottingham Forest zakończyło niełatwą batalię o utrzymanie w Premier League sukcesem. Tricky Trees ostatecznie zajęli 16. miejsce w tabeli, mając cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Specyficzna polityka transferowa beniaminka sprawiła, że teraz w kadrze musi dojść do sporych przetasowań. Klub w piątek przekazał sporo informacji mających znaczenie dla jego przyszłości. Po pierwsze, sześciu zawodników pożegna się niebawem z City Ground. Nottingham Forest postanowiło bowiem nie skorzystać z przedłużenia umowy z takimi zawodnikami, jak Jesse Lingard, Andre Ayew, Cafu, Jack Colback, Jordan Smith oraz Lyle Taylor. Zwłaszcza były gracz Manchesteru United wydaje się być dość interesującym kąskiem na rynku. Pytanie brzmi, czy nadal jest w stanie wzbudzić zainteresowanie klubów Premier League po poprzednim, nieudanym sezonie.

Z kolei Serge Aurier zyskał zaufanie włodarzy. Tricky Trees przekazali bowiem, że skorzystali z opcji przedłużenia współpracy z Iworyjczykiem o kolejny rok.

Lingard rozegrał w minionym sezonie 20 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dwa gole i dwie asysty. Cały ten dorobek uzyskał w meczach Pucharu Ligi.

Zobacz też: Manchester City szykuje ofertę za obrońcę. Ma asa w rękawie.

Komentarze