Kibice Arsenalu
Kibice Arsenalu fot. SPORT PICTURES

Lacazette czeka na rozmowy z Arsenalem

W najbliższych tygodniach ma dojść do rozmów przedstawicieli Arsenalu z Alexandrem Lacazette’em na temat jego przyszłości. Doświadczonym napastnikiem zainteresowane jest Atletico Madryt.

Czytaj dalej…

29-latek najchętniej zostałby w zespole Kanonierów, ale wcześniej chce uzyskać konkretną informację na temat roli, jaką pełniłby w drużynie prowadzonej przez Mikela Artetę w przyszłym sezonie. Jest to również związane z niepewną przyszłością Pierre’a-Emericka Aubameyanga.

Władze Kanonierów chcą zatrzymać w drużynie zarówno Lacazette’a, jak i Aubameyanga. Jak informuje ESPN, na najbliższe tygodnie zaplanowane są rozmowy z napastnikami. Arsenal liczy na przekonanie reprezentanta Gabonu do przedłużenia wygasającego w czerwcu 2021 roku obecnego kontraktu.

Z kolei Lacazette jest związany z Arsenalem umową do czerwca 2022 roku, co stawia londyński klub w lepszej sytuacji negocjacyjnej. Francuz jest wyceniany na 60 milionów funtów, a menedżer Mikel Arteta został już wcześniej poinformowany, że budżet transferowy jest w dużej mierze uzależniony od tego, jaką kwotę uda się pozyskać ze sprzedaży obecnych piłkarzy.

Nie jest tajemnicą, że Lacazette znajduje się na celowniku Atletico Madryt. Niewykluczona jest więc sytuacja, że Francuz będzie zabiegał o uzyskanie zgody na odejście, jeżeli nie otrzyma satysfakcjonujących zapewnień w sprawie jego pozycji w zespole w przyszłym sezonie. Wkrótce ma dojść w tej sprawie do rozmów, który wydają się być kluczowe dla przyszłości napastnika w Arsenalu.

Komentarze