Kto zastąpi Mauricio Pochettino? Chelsea skreśliła dwóch szkoleniowców

Chelsea zwolniła Mauricio Pochettino i szuka następcy argentyńskiego trenera. The Blues z listy kandydatów skreślili Rubena Amorima oraz Kierana McKennę - donosi Fabrizio Romano.

Ruben Amorim
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Ruben Amorim

Ruben Amorim i Kieran McKenna skreśleni. Chelsea szuka dalej

Mauricio Pochettino nie jest już szkoleniowcem Chelsea. Włodarze The Blues zdecydowali się zwolnić Argentyńczyka po niesatysfakcjonującym sezonie w wykonaniu prowadzonej przez 52-latka drużyny Niebieskich. Londyńczycy szukają zatem nowego trenera i według Fabrizio Romano chcą zatrudnić menedżera, który ma już doświadczenie w angielskim futbolu. Chelsea z tego powodu nie postawi na Rubena Amorima.

Czy Chelsea podjęła dobrą decyzję zwalniając Mauricio Pochettino?

Tak 16%
Nie 75%
Nie mam zdania 9%
55+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

The Blues nawet nie rozpoczęli rozmów z opiekunem Sportingu Lizbona, który w przeszłości był poważnie przymierzany do Liverpoolu. Zespołu ze Stamford Bridge nie przejmie również Kieran McKenna, który także został skreślony z listy. Menedżer Ipswich Town w ostatnim czasie jest rozchwytywany, ponieważ jego zatrudnienie podobno sondują między innymi Manchester United oraz Brighton & Hove Albion.

Chelsea ten sezon Premier League zakończyła na szóstym miejscu w tabeli, a po wygraniu Pucharu Anglii przez Manchester United popularni Niebiescy zagrają w eliminacjach do Ligi Konferencji. Celem ekipy The Blues w kolejnej kampanii będzie powrót do Ligi Mistrzów. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie miejsce Mauricio Pochettino na ławce trenerskiej londyńczyków, ale na pewno nie będą to Ruben Amorim czy Kieran McKenna.

Komentarze