Piłkarz Manchesteru United wyróżniony. Odebrał order z rąk księcia Williama

Johnny Evans odebrał z rąk księcia Williama Order Imperium Brytyjskiego. Reprezentant Irlandii Północnej został nagrodzony za reprezentowanie swojego kraju.

Johnny Evans
Obserwuj nas w
IMAGO / Sportimage / Andrew Yates Na zdjęciu: Johnny Evans
  • Johnny Evans został odznaczony orderem MBE
  • Wyróżnienie wręczył książe William
  • Obrońca wrócił do Manchesteru United po ośmiu latach

Johnny Evans z wyróżnieniem za reprezentowanie kraju

Johnny Evans podczas powrotu do zdrowia wykorzystał okazję i skorzystał z zaproszenia do Pałacu Buckingham. Zawodnik Manchesteru United został tam wyróżniony specjalnym orderem MBE (Order Imperium Brytyjskiego) za godne reprezentowanie swojego kraju. 35-latek rozegrał w barwach narodowych 104 mecze, w których 6 razy strzelał bramkę. Nagrodę wręczył mu sam książę William.

Dotarło do mnie, że rozegrałem ponad 100 meczów dla Irlandii Północnej. Reprezentowanie kraju przez ten czas było czymś wspaniałym. Reprezentowałem wszystkich mieszkańców mojego kraju, a po drodze udało się przeżyć wiele pięknych chwil z zespołem – powiedział Evans.

Doświadczony obrońca jest wychowankiem Manchesteru United. W zespole “Czerwonych Diabłów” grał do 2015 roku. Przed rozpoczęciem sezonu brał udział w treningach z pierwszym zespołem. Erik ten Hag był pod wrażeniem jego dyspozycji i postanowił przyłączyć Evansa na stałe do pierwszego składu. Były reprezentant Irlandii Północnej zagrał w tym sezonie 8 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Jego kontrakt z klubem wygasa po zakończeniu sezonu.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze