Vincent Kompany obejmie stery w znanym klubie?

Vincent Kompany bardzo szybko rozwija się jako trener, czego efektem jest pierwsza pozycja prowadzonego przez niego Burnley w tabeli Championship. 36-latkowi przygląda się Tottenham Hotspur, który szuka następcy zwolnionego niedawno Antonio Conte.

Vincent Kompany
PressFocus Na zdjęciu: Vincent Kompany
  • Lista kandydatów na nowego szkoleniowca Tottenhamu jest coraz dłuższa
  • Najnowszym nazwiskiem łączonym z Kogutami jest Vincent Kompany
  • Belgijski trener pracuje w Burnley, które jest na autostradzie do powrotu na najwyższy poziom rozgrywkowy

Vincent Kompany zastąpi Antonio Conte?

Pep Guardiola kilka tygodni temu zachwycał się Vincentem Kompanym podkreślając, że Belg w przyszłości na pewno zostanie trenerem Manchesteru City. Legenda The Citizens obecnie z powodzeniem pracuje w Burnley, które jest zdecydowanym liderem Championship.

Sytuację Vincenta Kompany’ego podobno bacznie monitoruje Tottenham Hotspur, który spokojnie analizuje rynek trenerski w poszukiwaniu nowego szkoleniowca. Koguty się nie spieszą, bowiem następcę Antonio Conte najpewniej zatrudnią dopiero po zakończeniu sezonu.

36-letni Belg przed związaniem się z Burnley trenował jeszcze Anderlecht Bruksela, gdzie przez pewien czas był… grającym szkoleniowcem, co nie jest częstym zjawiskiem na wysokim poziomie.

Zespół The Clarets z 83 punkami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Championship i pewnie zmierza do Premier League. Praca w Tottenhamie Hotspur dla Vincenta Kompany’ego byłaby jednak bardziej prestiżowa, a w Londynie mógłby liczyć na większy budżet na transfery.

Komentarze