Klopp: Zasłużyliśmy na trzy punkty

Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Liverpool FC z problemami pokonał na wyjeździe Fulham FC 2:1 w niedzielnym meczu Premier League. Jurgen Klopp, menedżer The Reds, powiedział, że jego podopieczni zasłużyli na zdobycie kompletu punktów. Dzięki temu ekipa z Anfield wróciła na pozycję lidera tabeli.

Czytaj dalej…

– Zaczęliśmy bardzo dobrze. Zrobiliśmy wiele dobrego, ale straciliśmy trochę nasz rytm gry. Nie jestem najbardziej doświadczonym menedżerem i mam podobne problemy po meczach Ligi Mistrzów – powiedział Klopp w rozmowie z Sky Sports.

– W pierwszej połowie byliśmy trochę zardzewiali. W drugiej mogliśmy rozstrzygnąć mecz, ale kiedy prowadzisz 1:0, to takie coś może się zdarzyć. Babel wykorzystał nasz błąd i taki jest futbol. Rywale zasłużyli na gola, ale to my zasłużyliśmy na trzy punkty. Muszę przyznać, że to wspaniałe popołudnie – dodał niemiecki szkoleniowiec.

– Nie mam żadnych wątpliwości dotyczących nerwów moich zawodników. Tutaj chodzi o intensywność gry. Dążymy do doskonałości, ale to rzadko się udaje. Grasz z Burnley, Bayernem Monachium i Fulham. Trzeba się do każdego spotkania dostosować. Ludzie będą mówić, że musimy grać bardziej przekonująco, ale jesteśmy na początku naszego rozwoju, a nie na końcu – stwierdził.

Drużyna z czerwonej części dzielnicy Merseyside ma dwa punkty przewagi w ligowej tabeli nad drugim Manchesterem City. Obywatele rozegrali jednak jedno spotkanie mniej. W następnej kolejce The Reds zmierzą się u siebie z Tottenhamem Hotspur.

Komentarze