Klopp o napastniku: chciałbym, żeby został z nami na dłużej

Juergen Klopp
PressFocus Na zdjęciu: Juergen Klopp

Wszystko wskazuje na to, że związek Roberto Firmino z Liverpoolem będzie trwał dalej. Obie strony chcą kontynuować współpracę, choć włodarze “The Reds” stawiają określone warunki.

  • Wciąż nie wyjaśniła się przyszłość Roberto Firmino
  • Brazylijczyk ma umowę ważną tylko do 30 czerwca 2023 roku
  • Liverpool zaoferował mu krótkoterminowe przedłużenie kontraktu

Firmino zostanie na Anfield czy spróbuje nowego wyzwania?

Przyszłość Roberto Firmino to ostatnio jeden z głównych tematów w środowisku związanym z Liverpoolem. Brazylijczyk przyznał, że jest szczęśliwy w czerwonej części Merseyside i zamierza pozostać tutaj na dłużej. W podobnym tonie wypowiedział się trener “The Reds” – Juergen Klopp.

Chcę, żeby Roberto z nami został. On wie o sytuacji i o tym, co o nim myślimy. Nie ma żadnego problemu. Firmino to świetny piłkarz, ale nie jestem w stu procentach pewien, jakie są jego plany na najbliższą przyszłość – powiedział niemiecki szkoleniowiec w kontekście 31-letniego napastnika.

Spekuluje się, że Liverpool przedstawił już Roberto Firmino propozycję nowej umowy. Ma być to opcja krótkoterminowa z obniżonymi zarobkami. Nie wiadomo, jak na tę ofertę odpowie sam zawodnik, którego kuszą m.in. kluby z Arabii Saudyjskiej. Przypomnijmy, że obecny kontrakt 55-krotnego reprezentanta “Canarinhos” wygasa wraz końcem tego sezonu.

31-letni atakujący w 21 meczach trwających rozgrywek zdobył 9 bramek i zaliczył 4 asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia go na mniej więcej 28 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Roberto Firmino wskazał, gdzie chciałby kontynuować karierę
Roberto Firmino

Jaka przyszłość czeka Roberto Firmino – zdawali się w ostatnich miesiącach pytać zarówno kibice, jak i dziennikarze. Brazylijczykowi kończy się kontrakt, choć jak sam przyznał, chciałby zostać w Liverpoolu. Fabrizio Romano przekazał, że klub złożył mu ofertę przedłużenia umowy. Kontrakt Roberto Firmino wygasa wraz z końcem sezonu Brazylijczyk jest szczęśliwy w Liverpoolu i chciałby dalej

Czytaj dalej…

Komentarze