Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp: To jeszcze nie koniec rywalizacji

Zadowolenia po pierwszym meczu w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów z FC Porto nie krył menedżer Liverpoolu FC w osobie Juergena Kloppa. Niemiec jednak podkreślił, że rywalizacja w tej fazie rozgrywek jeszcze trwa i jego drużyna nie może czuć się pewna awansu.

Czytaj dalej…

– Moim zdaniem zasłużyliśmy na wygraną. Zdobyliśmy dwie bramki, mieliśmy kilka sytuacji strzeleckich. Ogólnie to był dobry występ z naszej strony – mówił opiekun The Reds cytowany przez FourFourTwo.

– Fakt, że nie straciliśmy żadnego gola, także bardzo mnie cieszy. Przypuszczam, że taki wynik wziąłbym przed spotkaniem w ciemno, więc nie ukrywam, że cieszy mnie to zwycięstwo – dodał Klopp.

– Przeciwnik co prawda też kilka razy nas zaatakował, ale my skutecznie się broniliśmy. Chociaż musimy pracować jeszcze nad kontrolą gry, bo czasem traciliśmy panowanie nad przebiegiem meczu. Przypuszczam, że wpływ na to miała gra z kontry naszego rywala, co sprawiło, że traciliśmy mnóstwo sił – zaznaczył Niemiec.

– Ostatecznie wszystko skończyło się jednak po naszej myśli. Mamy przed rewanżem dwubramkową zaliczkę, ale musimy być świadomi, że Porto w rewanżu nas zaatakuje, chcąc za wszelka cenę wywalczyć awans. Czeka nas naprawdę trudny mecz za tydzień – skwitował.

Komentarze