Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp śmieje się ze spekulacji na temat reprezentacji

Niemieckie media poszukują następy Joachima Loewa, który może niebawem pożegnać się z reprezentacją. Z grona kandydatów można wykreślić Jurgena Kloppa, który zapowiada, że interesuje go tylko praca w Liverpoolu.

Czytaj dalej…

Niemcy przegrali 0:6 w Lidze Narodów z Hiszpanią, a fala krytyki spada zwłaszcza na barki selekcjonera. Opinia publiczna marzyłaby o tym, by Joachima Loewa zastąpił Jurgen Klopp z Liverpoolu. Ten odniósł się do tych spekulacji i szybko się od nich zdystansował.

– W przyszłości być może, ale teraz? Nie mam na to czasu. Mam pracę i jest ona całkiem intensywna – powiedział Klopp, cytowany przez ESPN.

– Nie wiem czy ktoś pytał o mnie czy cokolwiek, ale jeśli ktoś nie wie, to pracuję w Liverpoolu i mam co robić. Nawet jeśli pogoda w Anglii jest słaba i pada deszcz, to wciąż to lubię – ironizował Niemiec.

– Jestem odpowiedzialny za wiele rzeczy w klubie. Nie zamierzam więc poszukiwać teraz innych wyzwań. Mam ich wystarczająco dużo na co dzień, gdy budzę się i jadę do klubu – dodał.

Jurgen Klopp pracuje w Liverpoolu od 2015 roku. Z klubem wygrał w poprzednim sezonie angielską Premier League, a wcześniej triumfował w Lidze Mistrzów. Wcześniej prowadził też Mainz i Borussię Dortmund.

Komentarze