Klopp: wiedziałem, że przebudowa zespołu jest konieczna

Jurgen Klopp
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jurgen Klopp

Obecny sezon układa się dla Liverpoolu bardzo niekorzystnie. Jurgen Klopp nie ukrywa, że spodziewał się trudnego momentu, gdyż konieczna jest przebudowa starzejącego się składu. Niemiecki menedżer nie zamierza się poddawać i w dalszym ciągu wykazuje ogromną motywację.

  • Liverpool szybko wypisał się z walki o mistrzostwo Anglii
  • Jurgen Klopp ma świadomość, że jego zespół musi zostać przebudowany
  • Niemiec wykazuje chęć prowadzenia “The Reds” również w kolejnych latach

Klopp ma w sobie dużo motywacji

W ostatnich latach Liverpool przyzwyczaił nas do zaciętej walki o mistrzostwo Anglii z Manchesterem City. Obecny sezon układa się zupełnie inaczej, bowiem “The Reds” na półmetku rozgrywek zajmują dopiero dziewiątą lokatę i tracą aż 21 punktów do liderującego Arsenalu. Wicemistrzowie Anglii mierzą się z wieloma problemami, a jednym z nich są kontuzje kluczowych zawodników. Aktualnie Jurgen Klopp nie może skorzystać z usług Virgila van Dijka, Luisa Diaza, Diogo Joty czy Roberto Firmino.

Sytuacja niemieckiego menedżera również jest tematem wielu spekulacji. Niedawno pojawiły się doniesienia, że doszło u niego do wypalenia, choć sam zainteresowany zapewnia, że ma w sobie jeszcze mnóstwo motywacji. Klopp ma świadomość, że jego zespół musi zostać przebudowany i jest gotowy ją przeprowadzić.

– Nie mówię, że to największe wyzwanie, ale z pewnością jest to wyzwanie. To był jeden z głównych powodów, dla których podpisałem nowy kontrakt – wiedziałem, że przebudowa zespołu jest konieczna.

– Oczywiście nie jestem cudotwórcą. Dlatego dobrze jest, jak jest, biorąc pod uwagę te wszystkie problemy, które towarzyszą ci w okresie przejściowym. Mamy też strasznie dużo kontuzji, a to naprawdę komplikuje życie. Wiem, że większość świata zewnętrznego interesuje tylko tu i teraz, ale my musimy mieć na uwadze też perspektywę długoterminową i to właśnie robimy.

– Kiedy coś nie idzie dobrze, czuję się za to w stu procentach odpowiedzialny, a jeśli naprawdę jesteś za coś odpowiedzialny, to próbujesz temu jakoś zaradzić. Najważniejszą motywacją jest dla mnie chęć naprawienia tej sytuacji – przekonuje Klopp.

Zobacz również:

Erik ten Hag naciska na przedłużenie umowy z gwiazdą
Marcus Rashford

Erik ten Hag postrzega Marcusa Rashforda za jednego z kluczowych zawodników dla swojego projektu sportowego. Dlatego też Holender naciska zarówno w mediach, jak i prywatnie na przedłużenie umowy z Anglikiem. Klub pracuje nad tym od dłuższego czasu. Kontrakt Marcusa Rashforda obowiązuje do końca czerwca 2024 roku Erik ten Hag naciska na klub, by zaoferowano Anglikowi

Czytaj dalej…

Komentarze