Klopp jednoznacznie o Haalandzie. “To bestia”

Juergen Klopp
fot. PressFocus Na zdjęciu: Juergen Klopp

Erling Haaland od nowego sezonu będzie bronił barw Manchesteru City. Transfer swojego ligowego rywala skomentował menedżer Liverpoolu. Juergen Klopp nie szczędził pochwał w kierunku napastnika reprezentacji Norwegii.

  • Erling Haaland od następnego sezonu będzie występował w Premier League
  • Man City już przekazał, że uzgodnił warunki transferu Norwega z Borussią Dortmund
  • Transakcję z udziałem młodego napastnika skomentował menedżer Liverpoolu

Klopp docenił transfer Haalanda do Man City

Erling Haaland na zasadzie transferu definitywnego trafił do Man City. Klub z Premier League zdecydował się na aktywowanie klauzuli odstępnego wynoszącej 75 milionów euro. Norweg z klubem z Etihad Stadium zwiąże się umową na pięć lat.

– Haland znacząco wzmocni City. To dobry zawodnik. Man City w każdym razie nigdy nie był i nigdy nie będzie drużyną, która wygrywa dzięki jednemu piłkarzowi. Ten zespół ma swój wyjątkowy styl gry – przekonywał Juergen Klopp cytowany przez Daily Mail.

– Myślę, że Erling zda sobie sprawę, że strzeli dużo goli, dostawiając nogę do piłki. Haaland był kilka razy kontuzjowany w BVB, ale kiedy jest w formie, jest bestią. Niestety, jest to bardzo dobry transfer Man City – uzupełnił opiekun Liverpoolu.

Klub z Etihad Stadium ogłosił we wtorek 10 maja, że porozumiał się z Borussią Dortmund w sprawie transferu z udziałem Erlinga Haalanda. Norweg zostanie zawodnikiem Man City od 1 lipca. Tym samym pierwszy duży transfer lata 2022 roku został już ogłoszony.

Czytaj więcej: Man City osiągnął porozumienie ws. transferu Haalanda

Komentarze