Man City osiągnął porozumienie ws. transferu Haalanda

Erling Haaland
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Manchester City w oficjalnym komunikacie potwierdził, że nowym napastnikiem tej ekipy zostanie Erling Haaland. Norweg zawodnikiem giganta Premier League będzie od 1 lipca 2022 roku.

  • Man City opublikował oficjalny komunikat w sprawie transferu Erlinga Haaland
  • Gigant Premier League potwierdził, że osiągnął porozumienie z Borussią Dortmund w sprawie pozyskania piłkarza
  • Norweg w an gielskiej ekipie ma wypełnić lukę po Sergio Aguero

Haaland zasili szeregi Man City

Manchester City zdecydował się na pozyskanie Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund. Klub z Etihad Stadium aktywował klauzulę zapisaną w kontrakcie piłkarza, wynoszącą 75 milionów euro (63,2 miliona funtów).

Norweski napastnik ma w szeregach The Citizens wypełnić lukę w ataku, która pojawiła się, gdy z klubem rozstał się Sergio Aguero. Argentyńczyk jest najlepszym strzelcem w historii Man City.

“Możemy potwierdzić, że osiągnęliśmy porozumienie co do zasady w sprawie transferu napastnika Erlinga Haalanda. Transfer podlega warunkom finalizacji klubu z zawodnikiem” – brzmi oficjalny komunikat Man City.

Haaland od momentu, gdy trafił do Borussii Dortmund, to rozegrał w niemieckim zespole 88 meczów, notując w nich 75 trafień. Do drużyny z Signa Iduna Park piłkarz trafił z Red bull Salzburg w styczniu 2020 roku.

Wcześniej w mediach pojawiały się doniesienia, że Haaland może trafić do FC Barcelony lub Realu Madryt. Okazało się jednak, że najbardziej zdeterminowany w sprawie transferu reprezentanta Norwegi był gigant Premier League.

Czytaj więcej: Haaland będzie kosztować krocie Manchester City

Komentarze