Kiwior błyszczy w Arsenalu. Oto co powiedział Mikel Arteta

Jakub Kiwior w ostatnim czasie wskoczył do podstawowego składu Arsenalu. W rozmowie z The Athletic polskiego obrońcę wychwalał Mikel Arteta.

Jakub Kiwior
Obserwuj nas w
IMAGO / Bradley Collyer Na zdjęciu: Jakub Kiwior
  • Jakub Kiwior wskoczył do składu Arsenalu
  • Polak zbiera świetne recenzje od dziennikarzy
  • Mikel Arteta również wyróżnił obrońcę

Mikel Arteta pochwalił Jakuba Kiwiora. Wielkie słowa trenera Arsenalu

Jakub Kiwior ma za sobą bardzo udany okres. Polski obrońca wskoczył do podstawowego składu Arsenalu i zbiera świetne recenzje za swoje występy. Warto docenić to, że Polak odnalazł się na nietypowej dla siebie pozycji, ponieważ Mikel Arteta w obliczu kontuzji zdecydował się na wariant z Kiwiorem na lewej obronie.

POLECAMY TAKŻE

Szkoleniowiec Kanonierów w rozmowie z The Athletic w samych superlatywach odniósł się do formy Kiwiora. Wspomniał także o konieczności wystawienia Polaka na nienominalnej pozycji.

– Utrudniliśmy mu rozwój z dwóch powodów: po pierwsze, nie rozegrał zbyt wielu minut, a po drugie, poprosiliśmy go, aby grał na pozycji, na której nigdy wcześniej nie grał. To tak, jakby jutro William Saliba został bocznym obrońcą i bym powiedział mu, żeby zagrał i zrobił to, co do niego należy. Myślę, że [Kiwior] zaadaptował się naprawdę dobrze i gra coraz lepiej – ocenia Arteta.

– Można powiedzieć, że zyskuje pewność siebie i jest w lepszej formie fizycznej. Rozumie tę rolę znacznie lepiej i spisał się naprawdę dobrze – kontyunował Hiszpan.

Czytaj dalej: Sześciu Polaków, na których kluby Premier League powinny zwrócić uwagę

Komentarze