Kiedy Kante wróci do optymalnej dyspozycji? “Jego przypadek wymaga szczególnej uwagi”

N'Golo Kante kończy swój wielomiesięczny rozbrat z piłką. Francuski pomocnik wznowił treningi z zespołem, a niebawem będzie mógł pojawić się na boisku. Graham Potter mówi, jak wygląda plan na najbliższe tygodnie.

N'Golo Kante
fot. PressFocus Na zdjęciu: N'Golo Kante
  • N’Golo Kante wrócił do treningów z Chelsea
  • Graham Potter nie zamierza jednak przesadnie eksploatować Francuza
  • Po raz ostatni pomocnik przebywał na boisku w sierpniu 2022 roku

Kante wraca do zdrowia

N’Golo Kante ma za sobą bardzo trudne miesiące. Francuz doznał poważnej kontuzji, przez którą stracił niemal cały sezon. Nie udało mu się również zagrać na mistrzostwach świata w Katarze.

Chelsea przekazała swoim kibicom pozytywne wieści. Defensywny pomocnik wznowił treningi z zespołem, choć na jego powrót na murawę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Graham Potter przekonuje, że jest to skomplikowany przypadek, bowiem Kante nie grał w piłkę od sierpnia 2022 roku.

– Na N’Golo jest jeszcze za wcześnie, ma za sobą tylko dwie pełne sesje treningowe. Radzi sobie coraz lepiej, ale to jeszcze nie czas. Czekamy na kolejne postępy. Jego przypadek wymaga szczególnej uwagi ze względu na taką przerwę. Wrócił do treningów, a teraz wszystko kręci się wokół znalezienia sposobu na zdobycie formy w Premier League czy Lidze Mistrzów.

– Nie będzie mógł od razu zagrać 90 minut, ale sam fakt, że jest już z nami, jest naprawdę ekscytujący – przekonuje Potter.

Powrót do gry Kante może mu pomóc w negocjacjach z The Blues. Latem wygasa jego umowa, a władze klubu nie chcą przystać na żądania zawodnika, gdyż obawiają się o jego dyspozycję po tak długiej przerwie.

Zobacz również:

Chelsea dmucha na zimne. Możliwe obniżki pensji
Piłkarze Chelsea

Nowe nabytki Chelsea mogą mieć mniejsze pensje Kilkaset milionów euro wydanych w ostatnich dwóch oknach transferowych, zdecydowanie robi wrażenie. Z budżetu Chelsea ubyło mnóstwo pieniędzy. W zamian za to barwy The Blues reprezentują tacy piłkarze jak: Enzo Fernandez, Mykchajło Mudryk, Kalidou Koulibaly, Raheem Sterling, czy Wesley Fofana. Rekordowe wydatki nie gwarantują Chelsea sukcesów sportowych. The

Czytaj dalej…

Komentarze