Kibice Man Utd i Liverpoolu jednoczą się we wspólnej sprawie

Liverpool FC
PressFocus Na zdjęciu: Liverpool FC

Kibice Manchesteru United i Liverpoolu odłożyli na bok wieloletnie waśnie i postanowili zjednoczyć się we wspólnej sprawie. Grupy kibicowskie obu klubów wydały wspólne oświadczenie, w którym oczekują od rządu Wielkiej Brytanii ujednoliconych i zarazem zaostrzonych przepisów w temacie zmian właścicielskich.

  • Kibice Man Utd i Liverpoolu wydali wspólne oświadczenie
  • Fani obawiają się o przyszłość swoich klubów
  • Oczekują pomocy od rządu Wielkiej Brytanii

Fani liczą na pomoc rządu Wielkiej Brytanii

Manchester United i Liverpool to dwa kluby angielskiej Premier League, które najprawdopodobniej zmienią właścicieli w najbliższym czasie. Z tego powodu stowarzyszenia kibiców obu drużyn wydały wspólne oświadczenie, które jest wynikiem wielomiesięcznych rozmów. Fani wzywają rząd Wielkiej Brytanii do stworzenia rygorystycznych testów dla potencjalnych nowych właścicieli klubów.

Oczekuje się, że projekt ustawy rządu Wielkiej Brytanii dotyczący zarządzania piłką nożną zostanie opublikowany w przyszłym miesiącu. Według doniesień w angielskim futbolu ma pojawić się niezależny organ sprawujący władzę nad przepisami w piłce nożnej.

– Tak jak rząd nie pozwoliłby, aby nasze najważniejsze dobra kultury lub dziedzictwa dostały się w nieodpowiednie lub niepowołane ręce, tak samo nie powinien pozwolić na to naszym klubom piłkarskim – brzmi fragment oświadczenia. Kibicom podoba się pomysł stworzenia niezależnego organu, ale wyrażają obawy, że projekt może zostać wprowadzony zbyt późno.

Fani boją się, że zarówno Manchester United, jak i Liverpool zostaną sprzedane znacznie szybciej, a kluby trafią w niepowołane ręce. Kibice Czerwonych Diabłów z pewnością woleliby uniknąć powtórzenia sytuacji, jak w przypadku rodziny Glazerów, przeciwko decyzjom której wielokrotnie protestowali na przestrzeni ostatnich lat.

Zobacz również: Pomocnik Arsenalu chwali Artetę: nigdy nie pracowałem z takim trenerem

Komentarze