Moise Kean
Moise Kean fot. Grzegorz Wajda

Kean blisko Evertonu?

Według doniesień Sky Sport Italia bardzo możliwe, że wkrótce szeregi Evertonu zasili Moise Kean. Warto jednak zaznaczyć, że reprezentant Włoch znajduje się także na celowniku Arsenalu FC.

Czytaj dalej…

Kean znalazł się na liście transferowej Juventusu FC w związku z tym, że działaczom mistrzów Włoch trudno jest sprzedać Gonzalo Higuaina, czy Mario Mandzukicia, co sugeruje włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Tym samym przedstawiciele Bianconerich liczą, że łatwiej będzie im pozyskać potrzebne pieniądze ze sprzedaży 19-latka.

Kean w 21 spotkaniach w Juventusie strzelił osiem goli. Zawodnik ma też na swoim koncie dwa trafienia w trzech spotkaniach w szeregach Squadra Azzurra.

Ostatnio pojawiły się głosy, że decydenci The Toffees mogą przeznaczyć na transakcję z udziałem młodego Włocha mniej więcej 30 milionów euro. W każdym razie klub z Piemontu ma zamiar przy ewentualnej sprzedaży zawodnika zapewnić sobie pierwszeństwo przy ewentualnym odkupieniu Keana.

Powyższe rozwiązanie byłoby niemal identyczne, które swego czasu wykorzystała FC Barcelona, sprzedając Gerarda Deulofeu do Evertonu, aby ten mógł regularnie grać, zapewniając sobie jednak w umowie z klubem z Anglii możliwość odkupienia Hiszpana, co stało się zresztą faktem.

Komentarze