Katastrofa ekipy Fabiańskiego. Polak bez szans w meczu z rozpędzonym rywalem [WIDEO]

O 15:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek w trzech z czterech niedzielnych spotkań 16. kolejki Premier League. Swoje mecze wygrały Everton, Fulham i City.

Fulham - WHU
IMAGO / Action Plus/ Salvio Calabrese Na zdjęciu: Fulham - WHU
  • W pierwszej odsłonie niedzielnych zmagań w Premier League odbył się trzy mecze
  • Po trzy punkty sięgnęły Everton, Fulham i Manchester City. Gospodarze byli lepsi w dwóch z trzech pojedynków
  • Łukasz Fabiański aż pięciokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki w starciu z The Cottagers

Everton – Chelsea 2:0 (0:0)

Everton mierzył się z Chelsea, która chciała odbić sobie śródtygodniową porażkę z Manchesterem United. Jednak podopieczni Mauricio Pochettino musieli przełknąć gorycz drugiej porażki z rzędu w Premier League. Londyńczycy w pierwszej połowie stracili Reece’a Jamesa, który opuścił boisko z powodu kontuzji, a po zmianie stron stracili dwie bramki. Gole dla The Toffees strzelali Abdoulaye Doucoure (54′) i Lewis Dobbin (90+2′).

Fulham – West Ham 5:0 (3:0)

Łukasz Fabiański zastąpił Alphonse’a Areolę w drugim meczu z rzędu w Premier League i po raz drugi nie zachował czystego konta. Jednak w pojedynku z Fulham, w przeciwieństwie do starcia z Tottenhamem, które West Ham wygrał 2:1, musiał sięgać do siatki aż pięć razy! Były reprezentant Polski nie był w stanie zatrzymać strzałów Raula Jimeneza (22′), Williana (31′), Tosina Adarabioyo (40′), Harry’ego Wilsona (60′) i Carlosa Viniciusa (88′).

Luton – Manchester City 1:2 (1:0)

Manchester City przystępował do potyczki z Luton bez Erlinga Haalanda i dał się zaskoczyć beniaminkowi. Gospodarze za sprawą Elijaha Adebayo wyszli na prowadzenie w drugiej minucie czasu doliczonego do pierwszej połowy. Jednak po zmianie stron bramki zdobywali już tylko Obywatele. W 62. minucie Thomasa Kaminskiego pokonał Bernardo Silva, a trzy minuty później wynik meczu ustalił Jack Grealish.