Kapitan Liverpoolu może stracić wyjazd na Euro

Jordan Henderson
PressFocus Na zdjęciu: Jordan Henderson

Gareth Southgate przyznaje, że Jordan Henderson nie może być pewny miejsca w kadrze na Euro 2020. Kapitan Liverpoolu doznał w ubiegłym miesiącu kontuzji i nie powrócił jeszcze do gry. Czas nie działa na jego korzyść.

Anglicy rywalizują właśnie w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Pokonali 5:0 San Marino, a przed nimi mecze z Albanią i Polską. Kadra radzi sobie bez kontuzjowanego Jordana Hendersona, który nabawił się urazu ścięgna udowego.

Gareth Southgate zaznaczył, że kapitan Liverpoolu musi walczyć o swoje. Nie pojedzie bowiem na Euro 2020 za zasługi, bez względu na sytuację zdrowotną i formę. – Mamy sygnały, że Jordan wróci na boisko dopiero pod koniec ligowego sezonu. Zobaczymy, jak to wszystko się ułoży. Hendo jest optymistą i wiem, że da z siebie wszystko, by wrócić i prezentować się dobrze. Niczego nie możemy jednak w tym momencie obiecać – zaznaczył selekcjoner.

Kluczowa postać ostatniego mundialu

Wiemy, że po powrocie Hendo nie dostanie raczej wielu minut w meczach o wysoką stawkę. Podejmując ostateczną decyzję o powołaniach będziemy brać wiele czynników pod uwagę. Mamy jeszcze kilka tygodni, nim sytuacja się wyklaruje – dodał.

Henderson rozegrał jak dotąd 58 meczów w reprezentacji Anglii. Był kluczową postacią kadry podczas ostatniego mundialu, na którym Synowie Albionu dotarli do półfinału.

Komentarze