Kante myśli o transferze wewnątrz Premier League

N'Golo Kante
Pressfocus Na zdjęciu: N'Golo Kante

Pobyt N’Golo Kante w Chelsea powoli dobiega końca. Francuz nie spodziewa się przedłużenia kontraktu i już myśli o wyborze nowego klubu.

  • N’Golo Kante prawdopodobnie pożegna się z Chelsea
  • Odejście Francuza pozwoliłoby zaoszczędzić londyńczykom sporo pieniędzy
  • Piłkarz myśli już o tym, gdzie mógłby kontynuować karierę

Chelsea nie po drodze z Kante

W 2016 roku Chelsea zapłaciła Leicester około 36 milionów euro, aby jej barwy reprezentował świeżo upieczony triumfator Premier League. N’Golo Kante okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ The Blues mieli mnóstwo pożytku z Francuza, który w dla londyńczyków rozegrał ponad 260 meczów (13 goli i 15 asyst).

Kante w trakcie pobytu w Chelsea stał się czołowym defensywnym pomocnikiem na świecie. Francuz z kadrą wygrał mistrzostwo świata, a klubowym kolegom pomógł zdobyć między innymi mistrzostwo Anglii i Ligę Mistrzów. Dzisiaj 31-latek nie jest już niezbędny The Blues, którzy prawdopodobnie rozstaną się z Kante po tym sezonie. Jego umowa wygasa bowiem 1 lipca 2023 roku. Odejście Francuza byłoby na rękę angielskiemu klubowi, który zwolniłby w budżecie prawie dziesięć milionów euro rocznie.

Kante coraz częściej miewa problemy zdrowotne. Aktualnie leczy on kontuzję prawego uda, przez którą ostatni raz wystąpił w połowie sierpnia. Francuz jest świadomy, że Chelsea prawdopodobnie nie przedłuży z nim kontraktu, więc już rozmyśla nad nowym pracodawcą. Pomocnik ignoruje zaloty PSG, ponieważ najchętniej zostałby w Londynie. Najbardziej atrakcyjne opcje dla Kante to Arsenal i Tottenham. Kluby te walczą o czołowe lokaty, a ponadto byłyby w stanie zapewnić graczowi atrakcyjne wynagrodzenia.

Czytaj także: Erlinga Haalanda może zatrzymać tylko Erling Haaland

Komentarze