Klopp zdradził, kiedy planuje pożegnać się z Liverpoolem

Juergen Klopp
Pressfocus Na zdjęciu: Juergen Klopp

W jednym z ostatnich wywiadów dla angielskich mediów, Juergen Klopp ujawnił, kiedy zamierza odejść z Liverpoolu. Niemiec stwierdził, że po wygaśnięciu jego umowy pożegna się z klubem z Anfield. Ta wygasa w 2024 roku.

  • Juergen Klopp prowadzi Liverpool już od października 2015 roku
  • Jego kontrakt wygasa w połowie 2024 roku
  • Niemiec zapowiedział, ze wtedy też chciałby opuścić Liverpool

Klopp zbudował sobie w Liverpoolu posąg

Juergen Klopp już teraz postrzegany jest jako jeden z najlepszych trenerów w historii Liverpoolu. Niemiecki szkoleniowiec potrafił przerwać hegemonię prowadzonego przez Pepa Guardiolę Manchesteru City i sięgnąć po mistrzostwo Anglii w sezonie 2019/20. Rok wcześniej The Reds sięgnęli także po upragniony puchar Ligi Mistrzów. Do klubowej gabloty Klopp dołożył także Superpuchar UEFA, puchar Ligi Angielskiej i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Kontrakt Niemca z klubem z Anfield obowiązuje do połowy 2024 roku. Szkoleniowiec w ostatnim wywiadzie ujawnił, że wtedy też chciałby odejść. 

Plan jest taki, żeby dotrwać do 2024 roku i wtedy powiedzieć: “dziękuję bardzo” – powiedział Klopp.

Na tak szokującą deklarację żywo zaczęli reagować dziennikarze. Momentalnie zasypali oni trenera pytaniami, co musiałoby się stać, by zdecydował się przedłużyć jednak swój kontrakt. 

Muszę mieć odpowiedni poziom energii. Uwielbiam to, co robię, ale kilka razy powiedziałem, że muszę mieć coś poza ciągłymi myślami o utalentowanych, przystojnych i miłych piłkarzach. Teraz jestem pełen energii, ale muszę się upewnić, że tak zostanie – wyjaśnił.

Jeśli zdecyduję się odejść, to nie będzie to miało nic wspólnego ze składem. Wszystko, co robimy, to praca długoterminowa. Ten klub musi być coraz lepszy. Zwłaszcza, gdy mnie już tu nie będzie. Taki jest plan, nad tym pracujemy. Nie jest ważne, jak długo będę w Liverpoolu. Ważniejsze jest to, co zrobimy do tego czasu – podsumował. 

Liverpool na ten moment zajmuje drugie miejsce w tabeli Premier League. Do prowadzącego Manchesteru City traci sześć punktów, mając jednak jeden mecz rozegrany mniej. W sobotę The Reds zmierzą się z West Hamem.

Komentarze