Jose Mourinho może wrócić do Premier League. Klub rozważa jego kandydaturę

Według informacji "Caughtoffside.com" Jose Mourinho może sensacyjnie wrócić do Premier League. Newcastle rozważa zatrudnienie Portugalczyka w przypadku gdy Eddie Howe zdecyduje się odejść.

Jose Mourinho
Obserwuj nas w
IMAGO / Giuseppe Maffia Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Jose Mourinho jest na radarze Newcastle United
  • Obecnym szkoleniowcem zespołu jest Eddie Howe
  • Angielski trener ma objąć stery reprezentacji Anglii po Mistrzostwach Europy

Newcastle zgłosi się do Mourinho, jeśli Howe odejdzie

Jose Mourinho jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów na świecie. Nic więc dziwnego, że wiele klubów chce, aby “The Special One” pracował u nich. Według “Caughtoffside.com” nazwisko 60-letniego szkoleniowca wiązane jest z pracą w Newcastle. Dla charyzmatycznego opiekuna AS Romy byłby to powrót do Premier League po trzech latach przerwy. Drużyna z St. James Park rozgląda się za nowym trenerem, na wypadek gdyby Eddie Howe zdecydował się po sezonie opuścić “Sroki”. Media łączą 46-latka z objęciem sterów w reprezentacji Anglii po Mistrzostwach Europy.

Mourinho w Premier League spędził wiele lat. Na wyspach pracował w takich klubach jak Chelsea, Manchester United czy Tottenham. Z “The Blues” sięgał trzykrotnie po mistrzostwo kraju. W swoim dorobku ma również Tarczę Wspólnoty, Puchar Anglii oraz Puchar Ligi. Z “Czerwonymi Diabłami” wygrał europejskie rozgrywki. Jego drużyna okazała się najlepsza w Lidze Europy w sezonie 2016/2017. Aktualnie doświadczony Portugalczyk pracuję już trzeci sezon w Romie. Z rzymskim klubem udało mu się wygrać Ligę Konferencji. Stał się wtedy pierwszym w historii managerem, który wygrał wszystkie trzy puchary europejskie.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze