Arteta łączony z Realem Madryt. Wymowna odpowiedź Hiszpana

W kuluarach mówi się, że po sezonie Real Madryt opuści Carlo Ancelotti. Na miejsce Włocha klub rozważa już kilku kandydatów, wśród których znajduje się Mikel Arteta. Hiszpan odniósł się do plotek.

Mikel Arteta
Pressfocus Na zdjęciu: Mikel Arteta
  • Carlo Ancelotti może latem rozstać się z Realem Madryt
  • Klub poszukuje już trenera, który mógłby go zastąpić
  • W tym gronie wymieniany jest m.in. Mikel Arteta, który odniósł się do plotek

Arteta niezainteresowany pracą w Realu Madryt

Real Madryt nie osiąga w tym sezonie wyników, które w pełni satysfakcjonowałyby włodarzy klubu. W lidze jego strata do FC Barcelony wynosi aż dziewięć punktów, a media przewidują, że Duma Katalonii utrzyma ją do końca i zostanie mistrzem Hiszpanii. Z tego też powodu klub powoli zastanawia się nad zmianą na miejscu szkoleniowca. 

Carlo Ancelotti nie ma zbyt mocnej pozycji, a na jaw wychodzą coraz to nowsze utarczki z działaczami Królewskich. Niewykluczone, że nie wypełni on do końca umowy, która ważna jest do czerwca 2024. Na jego miejsce szykuje się już kilku kandydatów. W tym gronie wymieniany jest m.in. Thomas Tuchel, a także Mikel Arteta. Hiszpan odniósł się do tych doniesień. 

– Jestem w pełni skoncentrowany na tym, co robię w Arsenalu. Jestem niezwykle szczęśliwy, wdzięczny i dumny z pracy w tym klubie – stwierdził Arteta, ucinając niejako plotki łączące go z ewentualnym objęciem posady trenera Los Blancos.

Czytaj też: Ancelotti nie pomaga Realowi wyjaśnić sytuacji kontraktowej

Komentarze