Koledzy z Chelsea i reprezentacji - Havertz i Wern
Koledzy z Chelsea i reprezentacji - Havertz i Wern PressFocus

Havertz: “Real Madryt? Tytuł z Chelsea jest warty więcej”

Chelsea została bezspornie mianowana królową ostatniego okienka transferowego. Perłą w koronie Romana Abramowicza jest sprowadzony z Bayeru Leverkusen Kai Havertz.

Czytaj dalej…

Transfer Niemca na Wyspy Brytyjskie był najdroższym ze wszystkich przenosin, jakie dokonały się tego lata. Włodarze Bayeru Leverkusen już dawno zapowiadali, że przy transakcjach dotyczących zawodników tego formatu nie ma mowy o żadnej obniżce z powodu pandemii, przez co londyńczycy musieli za 21-latka zapłacić aż 80 milionów funtów. Nie jest tajemnicą, że o Havertza ubiegały się największe europejskie firmy. W niedawnym wywiadzie dla “Sport Bild” Niemiec wyznał, dlaczego wybrał akurat Chelsea.

– Miałem oferty z wielu klubów, ale tytuł z Chelsea jest wart więcej, niż z Realem Madryt. To było dla mnie ważne, by wybrać klub z wizją na przyszłość. Jesteśmy młodą drużyną z mnóstwem świetnych graczy, których napędza ambicja. Chcemy tu coś zbudować i skupić się na atakowaniu, to dla mnie wielka motywacja – powiedział 21-latek.
Kibice Chelsea mają w pamięci, jak długo trwała saga dotycząca przenosin Havertza na Stamford Bridge. Sam zawodnik wcale nie jest tym faktem zdziwiony. Wie, że jego byłemu pracodawcy zależało na otrzymaniu satysfakcjonującej oferty.

– Transferu takiego, jak mój, nie przeprowadza się w ciągu jednej nocy. Musiałem rozważyć wszystkie możliwe opcje i przemyśleć, co jest dla mnie najważniejsze. Bardzo często oglądałem Premier League w telewizji i dobrze poznałem styl Chelsea.

Kai Havertz zalicza niezłe wejście do Premier League. W dziesięciu rozegranych meczach zaliczył cztery gole i trzy asysty. Zdiagnozowanie u niego koronawirusa wykluczyło go ze zgrupowania reprezentacji Niemiec, ale w Londynie oczekują, że 21-latek weźmie udział w pojedynku Chelsea z Newcastle United, zaplanowanym na 21 listopada.

Komentarze