Guardiola zachwycony postawą zespołu

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. fcbarcelona.cat

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola był zachwycony postawą swojej drużyny w sobotnim spotkaniu z Bournemouth. Obywatele wygrali skromnie 1:0, ale całkowicie zdominowali swojego rywala.

Czytaj dalej…

– To było niesamowite, być może był to jeden z najlepszych występów, jaki zanotowaliśmy razem w naszych czasach – powiedział Guardiola.

– Cały czas w ruchu było dziesięciu zawodników, przy każdej sytuacji, był drugiej piłce, stałych fragmentach, autach. Każdy był skoncentrowany na kontroli wszystkich aspektów piłkarskich, to było niesamowite – kontynuował.

– Rozegraliśmy 25 meczów w 93 dni, w jednym meczem co trzy lub sześć dni na tym poziomie, więc to coś niesamowitego. Jestem zachwycony, to wielka radość i przyjemność być częścią tego zespołu – dodał.

– Nie pozwoliliśmy rywalom na oddanie choćby jednego strzału. Na stadionie tego typu to prawie niemożliwe, a oni zawsze mogli wyprowadzać kontrataku mając takich szybkich zawodników jak Fraser i King. Kontrolowaliśmy ich i im na to nie pozwoliliśmy. Rozegraliśmy wiele spotkań z dziesięcioma zawodnikami w polu karnym i naprawdę znalezienie wolnych przestrzeni jest prawie niemożliwe, ale nam się to udało – kontynuował.

– Pracowaliśmy nad tym przez trzy sezony i teraz zaczynamy dostrzegać dobre rzeczy, zaangażowanie wszystkich, nawet w trudnym momencie, kiedy masz wielu kontuzjowanych zawodników – dodał szkoleniowiec Obywateli.

Komentarze