Guardiola: To nie jest najważniejsze trofeum, ale chcemy je zdobyć

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. fcbarcelona.cat

Manchester City zagra w niedzielnym finale Pucharu Carabao z Chelsea. Pep Guardiola, menedżer Obywateli, powiedział, że jego zespół musi rozegrać świetne spotkanie, aby pokonać The Blues.

Czytaj dalej…

– To nie jest najważniejsze trofeum, ale jesteśmy tutaj. Zagramy w finale na Wembley. To jest magiczny stadion, a zgramy przeciwko topowej drużynie jaką jest Chelsea – powiedział Guardiola, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

Dwa tygodnie temu w lidze jego podopieczni rozgromili The Blues w Premier League aż 6:0. Wcześniej w tym sezonie przegrali jednak na Stamford Bridge 0:2.

– Nie lubię grać ponownie przeciwko tej samej drużynie w tak krótkim odstępie czasu, tym bardziej, jeśli się z nią wygrało. Oni są profesjonalistami i dadzą z siebie coś ekstra – dodał.

– Przegraliśmy u nich 0:2, więc nie mogliśmy pozwolić sobie na porażkę u siebie. Przygotujemy się do tego finału w najlepszy możliwy sposób. Postaramy się wygrać i cieszyć się grą. Musimy rozegrać dobre spotkanie, aby zwyciężyć – podkreślił. Początek niedzielnego spotkania na Wembley o godzinie 17.30.

Komentarze