Guardiola przedstawił swoje spostrzeżenia przed derbami Manchesteru

Josep Guardiola
fot. PressFocus Na zdjęciu: Josep Guardiola

Manchester United w sobotnim hicie Premier League z Manchesterem City ma zamiar sięgnąć po pełną pulę po raz drugi z rzędu. Przed tym starciem głos zabrał menedżer The Citizens, przekonując, że potyczka z Czerwonymi Diabłami jego zdaniem nie jest najważniejszą w sezonie.

  • Man City zmierzy się w sobotę w hicie 11. kolejki Premier League z Man Utd
  • Bój na Old Trafford jest jednym z najciekawszych wydarzeń w lidze angielskiej najbliższego weekendu
  • Przed bojem z Czerwonymi Diabłami wypowiedział się opiekun Obywateli

Man Utd – Man City: Guardiola nie szczędził pochwał w kierunku Czerwonych Diabłów

Manchester United w środku tygodnia zremisował z Atalantą (2:2) w Lidze Mistrzów. Z kolei Manchester City pokonał przekonująco Club Brugge (4:1). Obie ekipy podejdą zatem do spotkania w różnych nastrojach.

– Nie sądzę, aby to był dla nas najważniejszy mecz w sezonie. Aczkolwiek zdaje sobie sprawę, że są osoby, dla których tego typu batalia jest wyjątkowa – mówił Josep Guardiola cytowany przez BBC Sport.

Man Utd nie przegrał w żadnych z czterech ostatnich bojów z Obywatelami. W tej kwestii opiekun teamu z Etihad Stadium też zabrał głos.

– Gratuluję naszym rywalom zwycięstw nad nami. Man Utd to zespół świetnie przygotowany fizycznie do gry. Mający w swoich szeregach kilku szybkich zawodników. Tacy piłkarze mogą wykorzystać swój atut przede wszystkim, gdy przy piłce jest Bruno Fernandes – rzekł Guardiola.

Man City przed sobotnim bojem legitymuje się 20 oczek na koncie, plasując się na trzeciej pozycji. Do lidera Chelsea piłkarze Obywateli tracą aktualnie pięć punktów.

Czytaj więcej: Man City – Brugge: Obywatele udzielili kolejnej lekcji mistrzom Belgii

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 16:48.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze