Guardiola pod wrażeniem determinacji Chelsea

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. fcbarcelona.cat

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola przyznał, że był pod wrażeniem determinacji Chelsea w niedzielnym finale Carabao Cup. Obywatele po trofeum sięgnęli dopiero dzięki wygranej w konkursie rzutów karnych.

Czytaj dalej…

Spotkanie obu drużyn rozegrane zostało dwa tygodnie po tym, jak Manchester City w ligowym meczu rozbił The Blues aż 6:0.

– To było napięte spotkanie i wiedzieliśmy, że takie będzie, bo to był finał. Byłem pod wrażeniem tego, jak Chelsea broniła, była dobrze zorganizowana i było to jedno z najtrudniejszych spotkań w mojej karierze – powiedział Guardiola.

– Wiedzieliśmy, że są dumni i zareagują. To spotkanie było bardziej podobne do spotkania na Stamford Bridge, które przegraliśmy. Było ciężko – mówił hiszpański szkoleniowiec.

– Uważam, że graliśmy dobrze przez 70 minut, ale potem cierpieliśmy, bo byliśmy zmęczeni. Mamy także kilka kontuzji, które będą dla nas wymagające i możemy cierpieć w innych rozgrywkach, ale ten tytuł pomoże nam w dalszym rozwoju dobrego nastroju. Jestem zmęczony, ale jestem szczęśliwy – dodał.

Komentarze