Guardiola: Nie byłem rozczarowany decyzją Brahima Diaza

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. fcbarcelona.cat Na zdjęciu: Josep Guardiola

Brahim Diaz w poniedziałek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Realu Madryt. 19-latek tym samym zakończył swoją przygodę w Man City. Tymczasem głos na temat transferu zawodnika zabrał menedżer mistrzów Anglii.

Czytaj dalej…

– Mam nadzieję, że nie mamy już w kadrze więcej zawodników, którzy myślą o zmianie klubu – mówił Josep Guardiola cytowany przez BBC.

– Nie chcę mieć w składzie swojej drużyny piłkarzy, którzy myślą o transferze. Chcę mieć w swojej ekipie tylko zawodników, którzy chcą realizować nasze cele – dodał Hiszpan.

Guardiola zapytany, czy był rozczarowany tym, że Brahim Diaz zdecydował się na przeprowadzkę do madryckiej drużyny stwierdził, że nie. Ponadto opiekun The Citizens życzył młodemu zawodnikowi wszystkiego najlepszego.

– Pracowaliśmy z Brahimem dokładnie tak samo jak z Jadonem Sancho, czy Philem Fodenem. To byli dla nas ważni zawodnicy, ale ostatecznie jedyny, który został z tej trójki do Phil – mówił Guardiola.

– Młodzi piłkarze potrzebują czasu, a najlepszym tego przykładem jest David Silva, który zanim osiągnął aktualny poziom był wypożyczany do innych klubów – mówił opiekun Man City.

– Niektórzy zawodnicy są cierpliwi, inni nie. Generalnie często jest tak, że to rodzina lub menedżer decydują, co jest dla danego piłkarze najlepsze – skwitował.

Przypomnijmy, że Brahim Diaz za ponad 17 mln euro trafił do Realu, z którym związał się kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2025 roku.

Komentarze