Guardiola liczy na pozytywną decyzję

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola ma nadzieję, że w poniedziałek zapadnie pozytywna dla jego drużyny decyzja i będzie mogła w przyszłym sezonie występować w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

Manchester City w sobotę efektownie 5:0 pokonał Brighton, zapewniając sobie jedno z miejsc premiowanych występami w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Na razie nie wiadomo jednak, czy do tego dojdzie, bowiem na początku tego roku klub został ukarany przez UEFA dwuletnim wykluczeniem z europejskich pucharów za złamanie przepisów Finansowego Fair Play.

Klub z Etihad Stadium odwołał się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), który w poniedziałek ma ogłosić swój wyrok w tej sprawie.

– Dziś osiągnęliśmy jeden cel, jakim jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów pod względem matematycznym. To jest wyzwanie, które jest minimalnym celem dla tego klubu. Ci zawodnicy robili to przez sześć czy siedem lat – powiedział Guardiola.

– Zasługujemy na to, aby tam być, bo wygraliśmy to na boisku. Mam nadzieję, że w poniedziałek otrzymamy pozwolenie na grę, ponieważ ci zawodnicy na to zasługują – kontynuował szkoleniowiec.

Komentarze