Guardiola: Drużyna musi zrozumieć kiedy jesteśmy mocni

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. fcbarcelona.cat Na zdjęciu: Josep Guardiola

Menedżer Manchester City Josep Guardiola ma nadzieję, że jego drużyna zrozumie, kiedy jest dobrym zespołem. W niedzielę Obywatele pewnie 3:1 pokonali w hicie kolejki londyński Arsenal.

Czytaj dalej…

– Ważne jest uświadomienie sobie, co musimy zrobić, aby wygrywać mecze. Gdy gramy jak dziś to jesteśmy drużyną, kiedy gramy na pełnym gazie, naciskamy i naciskamy przez 90 minut – powiedział Guardiola. – Kiedy nie jesteśmy w rytmie i gramy trochę wolniej, to nie jesteśmy dobrym zespołem. Mam nadzieję, że to spotkanie pomoże nam to zrozumieć.

Manchester City do zwycięstwa w niedzielnym spotkaniu poprowadził Sergio Aguero, który zdobył wszystkie trzy gole. – Nie muszę nic mówić na ten temat, ponieważ każdy wie, jak walczy.

W niedzielnym meczu Guardiola dokonał kilku roszad w ustawieniu swojej drużyny. Na środku defensywy wystąpił Fernandinho, natomiast na lewą stronę przesunięty został Laporte.

– Może grać na tej pozycji, jako środkowy obrońca. Ma warunki, jest silny w powietrzu, inteligentny, szybko wraca, jest agresywny. Potrafi przekazywać piłkę do środka i na zewnątrz – dodał.

Komentarze