Hat-trick Firmino i świetna akcja Salaha w meczu Premier League

Roberto Firmino
PressFocus Na zdjęciu: Roberto Firmino

W spotkaniu ósmej kolejki Premier League Watford FC wyraźnie przegrało u siebie z Liverpoolem FC 0:5 (0:2). Aż trzy bramki dla The Reds zdobył Roberto Firmino. Ozdobą meczu było zaś trafienie Mohameda Salaha na 4:0, który popisał się piękną solową akcją, a potem uderzył obok golkipera rywali. Dzięki tej wiktorii podopieczni Juergena Kloppa awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W ośmiu meczach goście zdobyli 18 punktów.

Gospodarze szybko musieli odrabiać straty w spotkaniu przeciwko The Reds. Na początku meczu Salah wypatrzył Sadio Mane, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera beniaminka. Chwilę potem Ben Foster zatrzymał dobre uderzenie Egipcjanina.

Podopieczni niemieckiego trenera dominowali na placu gry i nie pozwalali na zbyt wiele gospodarzom. W 37. minucie na 2:0 strzałem do pustej bramki podwyższył Firmino, który skorzystał z asysty Jamesa Milnera.

Siedem minut po zmianie stron The Reds prowadzili już trzema bramkami. Kolejnego gola zapisał na swoim koncie Firmino, który wykorzystał błędy w szeregach rywali. Zaraz potem było 4:0. Salah zabawił się w polu karnym z graczami beniaminka i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Fostera.

W 71. minucie piłkarze Kloppa stworzyli sobie kolejną sytuację. Nie wykorzystał jej jednak Mane. W odpowiedzi gospodarze mogli zdobyć trafienie honorowe, lecz Cucho uderzył obok bramki. Kilkanaście minut potem Ismaila Sarr trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry Neco Williams asystował przy golu Firmino. Brazylijczyk ponownie trafił zaś do pustej bramki. Ostatecznie Liverpool FC pokonał Watford FC 5:0.