Troy Deeney
Troy Deeney PressFocus

“Gdy my gramy w warcaby, De Bruyne gra w szachy!”

Zawodnik występującego w Championship Watfordu, Troy Deeney, wybrał najlepszych rywali, z jakimi mierzył się występując w Premier League. Ponad każdego z nich wyróżnił zawodnika Manchesteru City, Kevina De Bruyne.

Czytaj dalej…

Kapitan “Szerszeni” w rozmowie z “talkSPORT” wybrał najlepszych rywali, z którymi spotkał się w trakcie swojej pięcioletniej kariery na boiskach Premier League. Anglik wytypował jedynie pomocników, a każdy wybór barwnie uargumentował. Pierwszym wybrańcem Deeneya jest, odstawiony aktualnie na boczny tor w Arsenalu, Mesut Oezil.

– W meczach, w których Mesut Oezil grał przeciwko nam, były chwile, kiedy mówisz sobie “ten gość jest kosmitą”. Jest absurdalnie dobry – ocenił byłego reprezentanta Niemiec kapitan Watfordu.

Anglik wytypował również Davida Silvę.

– Niesamowity zawodnik, zresztą, podobny do Oezila, ale Silvę cechuje dłuższa żywotność. Najwięcej o Hiszpanie mówi to, że choć Manchester City sprowadził multum gwiazd, nigdy go nie zastąpiono, w żadnym momencie.

Zawodnik Watfordu wytypował jeszcze dwóch zawodników, którzy zrobili na nim największe wrażenie.

– Wahałem się pomiędzy Wayne’em Rooneyem, a Kevinem De Bruyne, ale myślę, że Belg prezentuje zupełnie inny futbol. My gramy w warcaby, a on w szachy! Poza tym, wykonuje też wielką pracę bez piłki, na co rzadko zwraca się uwagę. Fantastyczny gracz.

Watford jest na dobrej drodze, by powrócić do Premier League. Szerszenie zajmują drugą lokatę w Championship, tracąc punkt do liderującego Reading. Troy Deeney niedawno wrócił po kontuzji i rozegrał nieco ponad kwadrans w starciu przeciwko Coventry (3:2).

Komentarze