Fulham ponownie nie zagra. Kolejny mecz przełożony

Zespół Fulham ponownie nie wybiegnie na boisko
Zespół Fulham ponownie nie wybiegnie na boisko PressFocus

Kolejne ligowe spotkanie Fulham zostało przełożone z powodu koronawirusa. Tym razem w pierwotnym terminie nie dojdzie do skutku niedzielny mecz Premier League, w którym zespół z Londynu miał zmierzyć się z Burnley.

To już drugie w ciągu kilku dni spotkanie zespołu Fulham, które zostało przełożone z powodu rosnącej liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W środę, na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania, przełożony został pojedynek z Tottenhamem Hotspur. Do tej pory ze względu na koronawirusa przesunięte zostały cztery mecze Premier League obecnego seoznu.

“Po uzyskaniu nowych pozytywnych wyników z ostatnich testów na koronawirusa, klub może potwierdzić, że niedzielnym mecz wyjazdowy z Burnley został po rozmowach z Premier League i medycznymi zespołami przełożony” – czytamy w komunikacie klubu z Craven Cottage.

“Ci, którzy uzyskali pozytywne wyniki poddani zostali samoizolacji, zgodnie z wytycznymi rządu brytyjskiego i Premier League. Dobro naszych zawodników, pracowników i ich rodzin jest nadal najważniejsze. Życzymy tym, którzy uzyskali pozytywne wyniki, bezpiecznego i szybkiego powrotu do zdrowia” – dodano.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, rozgrywki Premier League mogą zostać zawieszone na dwa tygodnie. Premier League w oficjalnym komunikacie po raz kolejny podkreśliło jednak, że taki wariant nie jest obecnie brany pod uwagę.

“Przy niskiej liczbie pozytywnych testów w przeważającej większości klubów, Liga nadal ma zaufanie do swoich protokół koronawirusowych, w pełni wspieranych przez rząd i umożliwiających rozgrywanie meczów zgodnie z planem” – napisano.

Komentarze