Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Francuski pomocnik jednak zostaje w Leicester

Nampalys Mendy nadal będzie reprezentował barwy Leicester City. Obu stronom udało się dojść do porozumienia w sprawie podpisania nowego kontraktu, który będzie obowiązywał do czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Dotychczasowa umowa francuskiego pomocnika wygasła z końcem ostatniego sezonu i wiele wskazywało na to, że obie strony zakończą współpracę. Ostatecznie jednak porozumienie zostało osiągnięte i Mendy nadal będzie do dyspozycji menedżera Brendana Rodgersa, który nie kryje tym faktem dużego zadowolenia.

– Cieszę się z tego powodu, ponieważ bardzo dobrze współpracowało mi się z Mendy’m, odkąd trafiłem do Leicester City. Im więcej go widziałem, tym bardziej byłem pod jego wrażeniem. Jestem zachwycony, że przedłużył umowę z klubem, ponieważ ma w nim do odegrania ważną rolę – powiedział Rodgers, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Posiadanie kogoś z jego doświadczeniem, umiejętnościami i dojrzałością jest dla nas bardzo ważne, szczególnie w przyszłym sezonie, gdy będziemy grać w europejskich pucharach. Grał bardzo dobrze za każdym razem, gdy pojawiał się na boisku, więc cieszę się, że nadal chce być częścią tego, co staramy się budować w Leicester – dodał szkoleniowiec.

Mendy zawodnikiem Leicester City został latem 2016 roku, kiedy dołączył do niego z OGC Nice. Po nieudanym pierwszym sezonie, w trakcie którego rozegrał tylko cztery mecze w Premier League, wrócił do klubu z Nicei na zasadzie wypożyczenia. Przed sezonem 2018/19 ponownie zameldował się na King Power Stadium i tym razem wywalczył sobie miejsce w drużynie, rozgrywając 31 spotkań w lidze. Sezon 2019/20 ponownie był słabszy w jego wykonaniu – tylko 7 meczów – ale mimo tego władze Leicester zdecydowały się zatrzymać go w zespole.

Komentarze