“Man Utd zawsze będzie potrzebował Cristiano Ronaldo”

Cristiano Ronaldo
fot. PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Na początku obecnego sezonu Cristiano Ronaldo w głównej mierze zasiada na ławce rezerwowych Manchesteru United. Patrice Evra uważa, że decyzja menedżera Erika ten Haga ma na celu wywołanie wstrząsu wewnątrz klubowej szatni.

  • Latem trwała saga dotycząca przyszłości Cristiano Ronaldo
  • Portugalczyk został w Manchesterze United, choć na początku sezonu nie dostaje wielu okazji do gry
  • Patrice Evra uważa, że decyzje Erika ten Haga w sprawie piłkarskiej legendy mają drugie dno

Erik ten Hag chce wstrząsnąć zespołem

Latem Cristiano Ronaldo dążył do opuszczenia Old Trafford. Gwiazdor był niezadowolony z wyników zespołu, który nie zdołał zagwarantować sobie udziału w Lidze Mistrzów i szukał ucieczki do klubu, gdzie mógłby zaznać kolejnych występów w prestiżowych rozgrywkach. Działania jego agentów się nie powiodły, bowiem nikt nie był zainteresowany usługami 37-letniego Portugalczyka.

Ostatecznie Ronaldo został w ekipie “Czerwonych Diabłów”, a początek nowego sezonu jest dla niego ciężki. Tylko raz wystąpił od pierwszej minuty w Premier League, a więcej szans na grę dostaje w Lidze Europy. Z obozu Manchesteru United docierają sygnały, jakoby napastnik stał się w szatni postacią zbędną, z którą będą szukali możliwości rozstania.

Legenda klubu z Old Trafford Patrice Evra uważa, że działania menedżera Erika ten Haga względem Portugalczyka mają na celu wstrząśnięcie szatnią i udowodnienie swojej władzy. Przekonuje także, że Ronaldo jest w stanie zażegnać kryzys i w dalszym ciągu być ogromnym wzmocnieniem dla angielskiego giganta.

Trzeba to powiedzieć wyraźnie. Posadzenie Cristiano Ronaldo na ławce rezerwowych to wielki manifest. Ronaldo będzie myślał, że to nie fair, bo w ostatnim sezonie strzelił 18 goli. Będzie się zastanawiał: „Dlaczego to ja siedzę na ławce?”.

Cristiano ma rację, ale jest menadżer i trzeba szanować jego decyzje. Rozumiem frustrację Ronaldo, ale Ten Hag patrzył pewnie na to tak: „Zaczynamy nową erę. Ronaldo nadal jest w moich planach”.

Być może Manchester United teraz cierpi i będzie potrzebował innych zawodników. Zawsze będziesz natomiast potrzebował Cristiano Ronaldo. Będą momenty, w których podziękują Cristiano i będą prosili go o pozostanie. Jestem o tym przekonany – mówi Evra.

Zobacz również: Maguire nie reaguje na krytykę. “Nie koncentruję się na tym, co ludzie mówią”

Komentarze