Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi fot. Grzegorz Wajda

Everton najnowszym kandydatem do pozyskania Florenziego

Najnowsze informacje włoskich mediów wskazują, że Everton dołączył do kolejki chętnych na pozyskanie Alessandro Florenziego. Włoch aktualnie jest piłkarzem AS Romy, ale zawodnik raczej nie ma przyszłości w klubie z Wiecznego Miasta, co powala przypuszczać, że tego lata piłkarz zmieni klub.

Czytaj dalej…

Florenzi od dłuższego czasu łączony jest z transferem do innego klubu. Lista chętnych po zawodnika jest niezwykle długa. Włoski defensor znajduje się na celowniku takich klubów jak: Leeds United, ACF Fiorentina, Cagliari Calcio, Atalanta BC, czy Juventus FC.

Włoch zakotwiczy w Premier League?

29-latek jest ceniony przede wszystkim za swoją wszechstronność. Florenzi z powodzeniem może grać zarówno jako prawy, jak i lewy obrońca, a nawet w środku pola na boku pomocy lub na skrzydle w ustawieniu 4-3-3.

W styczniu tego roku Włoch trafił do Valencii CF na zasadzi wypożyczenia. Florenzi w szeregach hiszpańskiej ekipy nie grał jednak zbyt wiele, na co wpływ miała nie tylko pandemia koronawirusa, ale również atak ospy wietrznej, który dotknął piłkarza.

Ancelotti entuzjastą talentu Florenziego

Tymczasem znany włoski ekspert ds. transferów podaje, że Florenzi znajduje się również na liście życzeń Evertonu, a zwolennikiem talentu piłkarza ma być Carlo Ancelotti, który zna piłkarza z występów w Serie A.

Komentarze