Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Eric Garcia: Jestem tutaj dzięki Man City

Eric Garcia, który przygotowuje się do debiutu w reprezentacji Hiszpanii, pojawił się we wtorek na konferencji prasowej. Ta w dużej mierze została zdominowana pytaniami o ewentualny transfer Lionela Messiego do Manchesteru City, a także o jego przyszłość.

Czytaj dalej…

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Luis Enrique, zdecydował się na powołanie młodego obrońcy Manchesteru City na zbliżające się spotkania Ligi Narodów z Ukrainą i Niemcami. To nagroda za bardzo dobrą końcówkę sezonu w wykonaniu zawodnika zespołu prowadzonego przez Josepa Guardiolę.

– Jestem tutaj dzięki Manchesterowi City i zaufaniu, które mi okazali. To był bardzo dobry rok, nawet jeżeli nie skończyliśmy go w Lidze Mistrzów, tak jak się spodziewaliśmy – powiedział Eric Garcia.

Niepewna przyszłość utalentowanego obrońcy

Na razie nie wiadomo, barw jakiego klubu będzie bronił barw obrońca w przyszłym sezonie. Eric Garcia, który jest mocno łączony z powrotem do Barcelony, której jest wychowankiem, potwierdził, że nie zamierza przedłużać wygasającego w przyszłym roku kontraktu z Manchesterem City.

– To prawda, że poinformowałem klub, że nie przedłużę kontraktu, ale ten obowiązuje jeszcze przez rok. Po zakończeniu zgrupowania reprezentacji wrócę do Manchesteru i będę myślał o występach tam w przyszłym sezonie – mówił 19-latek, dodając, że nie przeszkadza mu szum wokół jego osoby.

– Staram się unikać tego wszystkiego. Moim celem jest trening i gra oraz pokazanie w Manchesterze i tutaj, że trener może na mnie liczyć. Nie mogę kontrolować tego co się dzieje poza boiskiem, dlatego się tym nie zajmuję – stwierdził Eric Garcia.

Messi i Eric Garcia w jednym zespole?

Młody Hiszpan starał się również unikać odpowiedzi na pytania dotyczące Lionela Messiego i jego ewentualnego transferu do Manchesteru City.

– Mogę tylko powiedzieć, że każdy wie, jakim dobrym zawodnikiem jest Messi i z pewnością wiele klubów chciałoby go mieć w swojej drużynie. Nie chciałbym odpowiadać na pytanie, czy byłby dobrym nabytkiem dla City, ponieważ jest zawodnikiem Barcelony i nie chcę tego komentować. Czy w szatni City mówi się o Messim? Nie rozpoczęliśmy jeszcze przygotowań do sezonu i nie było okazji o tym rozmawiać – dodał utalentowany obrońca.

Komentarze