Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Emery: Nie przesadzajmy z optymizmem

Menedżer Arsenalu, Unai Emery, tonuje przesadnie optymistyczne nastroje po wygranej nad SSC Napoli 2:0 w meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień na obiekcie wicemistrzów Włoch.

Czytaj dalej…

– Jestem szczęśliwy po tym meczu. Myślę, że zasłużyliśmy sobie na taki rezultat. Kontrolowaliśmy spotkanie w pierwszej połowie i mieliśmy posiadanie piłki. Często gościliśmy w polu karnym rywali i zdobyliśmy dwa gole. Po zmianie stron nie straciliśmy bramki, chociaż przeciwnik przejął inicjatywę – podkreślił baskijski szkoleniowiec.

– Wiemy jednak, że rewanż będzie ciężki, ponieważ Napoli nie odpuści. Wykorzystają wszystkie możliwości ataku przeciwko nam. Nabraliśmy jednak zaufania we własne możliwości, a to jest ważne. Idea się nie zmieni. Pragniemy wygrać także rewanż – zapowiada opiekun Kanonierów.

– Szanse nadal oceniam na 50 procent dla każdej z drużyn. Osiągnęliśmy dobry wynik, który daje nam przewagę, ale każde spotkanie w tej fazie jest bardzo trudne. Nie możemy przesadzać z optymizmem bo to nas może zgubić. Musimy być silni mentalnie – podsumował Unai Emery.

Komentarze