Katarczycy idą va banque. Gigantyczna oferta kupna Manchesteru United

Sheikh Jassim jest zdeterminowany do wykupienia Manchesteru United z rąk rodziny Glazerów. Fabrizio Romano przekazał, że do klubu wpłynęła kolejna, ogromna oferta ze strony Katarczyków.

Kibice z transparentem przeciwko rodzinie Glazerów
Pressfocus Na zdjęciu: Kibice z transparentem przeciwko rodzinie Glazerów
  • Od kilku tygodni trwają próby przekonania rodziny Glazerów do sprzedaży Manchesteru Unitede
  • Rywalizują przede wszystkim sir Jim Rattclife i Jassim Bin Hamad Al Thani
  • Katarski szejk postanowił złożyć ostateczną już ofertę kupna Czerwonych Diabłów

Ograniczona czasowo oferta od katarskiego szejka

Media od wielu tygodni informują o tym, że Manchester United może zmienić właściciela. Chętnych do kupna legendarnego klubu nie brakuje, a jednym z głównych kandydatów jest katarski szejk, Jassim Bin Hamad Al Thani. Przeciwni obecnym właścicielom są kibice Czerwonych Diabłów

Do tej pory trzy oferty od Katarczyków zostały odrzucone. To jednak nie zniechęca Al Thaniego. Dziennikarze Daily Mail, a takze Fabrizio Romano przekazali, że postanowił on złożyć kolejną, jeszcze wyższą ofertę. Domaga się jednak natychmiastowej odpowiedzi od rodziny Glazerów. Jego propozycja jest ważna przez 11 godzin.

Jeśli oferta Katarczyka zostanie odrzucona, ten zamierza zrezygnować z prób kupna klubu z Manchesteru. Propozycja wciąż jest niższa od tej wystosowanej przez sir Jima Ratcliffe. Al Thani jest jednak gotowy wyłożyć całą sumę od razu. Nie poznaliśmy jednak oficjalnej kwoty. 

Jassim Bin Hamad Al Thani jest gotowy spłacić zadłużenie Manchesteru United wynoszące 536 milionów euro. Do tego planuje wielkie inwestycje w klub, który chciałby przywrócić na absolutny szczyt.

Przeczytaj: Poważna kontuzja piłkarza Manchesteru United. To dla niego koniec sezonu

Komentarze