Dembele odrzucił ofertę Newcastle

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele to jeden z tych zawodników, wokół których Xavi Hernandez chce budować siłę FC Barcelony. Zawodnik ma jednak kontrakt z klubem z Camp Nou tylko końca czerwca 2022 roku. Najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości piłkarza przekazał hiszpański Sport.

  • Ousmane Dembele niewykluczone, że niebawem zmieni barwy klubowe
  • Xavi chciałby, aby Francuz został w FC Barcelonie, ale piłkarz ma inne spojrzenie
  • Sport ujawnił natomiast, że zawodnik odrzucił ofertę od jednego z klubów z Premier League

Dembele niezainteresowany przeprowadzką do Newcastle

Ousmane Dembele budzi zainteresowanie kilku ekip na Starym Kontynencie. Chętni na pozyskanie piłkarza są między innymi przedstawiciele klubów z Premier League. Najnowsze doniesienia w sprawie zawodnika są takie, że ten odrzucił propozycję z Newcastle United.

Francuz nie chce trafić do ekipy z St. James Park, oczekując oferty, która może spełnić jego ambicje sportowe. Mimo że Newcastle jest w stanie zaoferować mu zarobki na poziomie 15 milionów euro plus 15 milionów euro za sam podpis.

W powszechnej opinii Dembele nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w hiszpańskim klubie. W tej kampanii zawodnik wystąpił w zaledwie dwóch meczach, spędzając na placu gry tylko 49 minut. Wpływ na taki stan rzeczy miały jednak przede wszystkim kłopoty zdrowotne piłkarza.

Dembele dołączył do Barcy w 2017 roku z Borussii Dortmund. Kosztował wówczas 135 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał w koszulce Blaugrany łącznie 120 spotkań, notując w nich 20 trafień.

Czytaj więcej: Borussia Dortmund przygotowuje lukratywną ofertę dla Haalanda

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze