Borussia Dortmund przygotowuje lukratywną ofertę dla Haalanda

Erling Haaland
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Erling Haaland to bez wątpienia jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku transferowym. Norwega w swoim zespole chcą mieć najmocniejsze ekipy w Europie. Tymczasem Sport.sky.de podaje, że władze Borussii Dortmund są zainteresowane przedłużeniem kontraktu z zawodnikiem.

  • Erling Haaland od dłuższego czasu łączony jest zmianą barw klubowych latem 2022 roku
  • Nowe doniesienia w sprawie przyszłości zawodnika publikują niemieckie media
  • Sport.sky.de twierdzi, że władze BVB są w trakcie przygotowywania nowej propozycji dla 21-latka

Borussia liczy na zatrzymanie Haalanda

Erling Haaland aktualnie leczy kontuzję, co sprawia, że w tym roku już raczej nie pojawi się na boisku. W tym sezonie rozegrał jak na razie 10 spotkań w koszulce teamu z Signal Iduna Park, notując w nich 13 trafień. Jednocześnie 21-latek jest najlepszym strzelcem Borussii.

Nie może zatem dziwić, że przedstawiciele klubu z Dortmundu chcą zapewnić sobie obecność Haaaland w klubie także po 2022 roku. Sky informuje, że Borussia jest w trakcie przygotowywania oferty dla Norwega, która ma go przekonać do pozostania w BVB.

Haaland dzięki nowemu porozumieniu mógłby liczyć przede wszystkim na wyższe wynagrodzenie. Obecna pensja Norwega ma zostać zwiększona do ośmiu-dziewięciu milionów euro. Tymczasem klauzula, która ma wejść w życie latem 2022 roku, umożliwiająca transfer piłkarza za stosunkowo niską cenę, ma być przesunięta o rok do lata 2023 roku.

Oprócz znacznej podwyżki wynagrodzenia – która wciąż byłaby daleka od ofert z Premier League – jest kilka małych czynników, które przemawiają za pozostaniem piłkarza w BVB. Haaland czuje się w Dortmundzie bardzo dobrze. Ma dobre relacje z zespołem i jest postrzegany jako wzór do naśladowania i lider na boisku. Ponadto zawodnik przyciąga fanów na Signal Iduna Park. Aktualny kontrakt zawodnika obowiązuje do czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Bundesliga. BVB wykorzystało szansę, RB Lipsk pokonany, derby Berlina dla Unionu

VfL Wolfsburg
Borussia Dortmund
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 27. listopada 2021 15:30.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze