De Zerbi rozchwytywany. Jak działa klauzula w jego umowie?

Praca Roberto De Zerbiego jest ceniona na całym świecie. Europejscy giganci chcą w przyszłości mieć go na swojej ławce trenerskiej. W umowie włoskiego szkoleniowca z Brighton znajduje się klauzula wykupu.

Roberto De Zerbi
fot. Imago/Bradley Collyer Na zdjęciu: Roberto De Zerbi
  • Roberto De Zerbi wykonuje fantastyczną pracę w Brighton
  • Włoch znajduje się na listach życzeń wszystkich europejskich gigantów
  • W jego umowie z Mewami znajduje się klauzula wykupu

Jak skorzystać z klauzuli?

Brighton od początku sezonu 2023/2024 zachwyca swoją grą. Wydaje się, że po historycznym wyniku, jakim był awans do europejskich pucharów, teraz Mewy radzą sobie jeszcze lepiej. Ekipa Roberto De Zerbiego gra najładniejszą piłkę w całej Premier League, a nazwisko samego menedżera znajduje się na listach życzeń największych gigantów z Europy.

Eksperci widzą go jako wymarzonego następcę Pepa Guardioli na ławce Manchesteru City. Nie jest tajemnicą, że władze Liverpoolu widzą go również u siebie, jeśli tylko Jurgen Klopp po latach zdecyduje się zmienić otoczenie.

Poprzedni De Zerbiego, Graham Potter, niedługo po starcie sezonu 2022/2023 dołączył do Chelsea, która wykorzystała zapisaną w jego umowie klauzulę wykupu. Włoch również takową posiada, jednak tym razem Brighton zabezpieczyło się nieco lepiej. Może ona zostać aktywowana tylko latem, w przerwie między sezonami. Na konto Mew powędrowałoby wówczas 13 milionów euro.

Trudno jednak spodziewać się, aby De Zerbi chciał w najbliższym czasie zmieniać pracę. Brighton ma ambitne plany na przyszłość i coraz lepiej radzi sobie na angielskich boiskach. Niewykluczone, że niebawem na stałe dołączy do ligowej czołówki i będzie w stanie bić się o czołowe lokaty.

Zobacz również: Kulesza dokonał wyboru. “Weszło” zdradza nazwisko nowego selekcjonera

Komentarze