Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

De Bruyne: Czasem trzeba odpocząć od futbolu

Pomocnik Manchesteru City, Kevin De Bruyne, przyznał, że już nie może doczekać się nadchodzącego sezonu, choć uważa, że przerwa od piłki nożnej była dla niego bardzo dobrym okresem.

Czytaj dalej…

– Przez trzy tygodnie wakacji nie robiłem zupełnie żadnych ćwiczeń. Chciałem być daleko od piłki nożnej – zaczął 28-latek.

– Dużo biegałem z dziećmi podczas zabawy, ale poza tym chciałem odpocząć od futbolu. Przez ostatnie dwa lata ciągle grałem, teraz chciałem się trochę zabawić – dodał.

– Potrzebowałem mentalnego odpoczynku. Fizycznie wszystko może wydawać się w porządku, ale ja potrzebowałem odciąć się do piłki. Było to niezbędne przed nowym sezonem – kontynuował Belg.

– Wiem jednak, że zdążę przygotować się do rozgrywek. Następny sezon? Chcemy powtórzyć nasze sukcesy, choć wiemy, że będzie to bardzo trudne. Myślę, że do mistrzostwa Anglii wystarczy teraz znacznie mniejsza ilość punktów. Tak czy siak będziemy walczyć o każde trofeum. Lubimy być na szczycie – podsumował Kevin De Bruyne.

Przypomnijmy, że 28-latek związał się z Obywatelami w 2015 roku. Do Premier League przeszedł z Wolfsburgu za kwotę 76 milionów euro.

Komentarze