Cristiano Ronaldo nie zagrał w derbach Manchesteru. Dlaczego?

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo przesiedział całe niedzielne derby Manchesteru na ławce rezerwowych. Czerwone Diabły w upokarzającym stylu przegrały z City aż 3:6. Po spotkaniu Erik ten Hag wyjaśnił przyczynę pozostawienia Portugalczyka przez 90 minut poza boiskiem.

  • Manchester United doznał upokarzającej porażki w derbach z City
  • Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Cristiano Ronaldo
  • Po meczu Erik ten Hag wyjawił powody swojej decyzji

Portugalczyk znów bez minut w Premier League

Cristiano Ronaldo, który w tym sezonie rozpoczął tylko jeden mecz w Premier League od pierwszej minut, nie dostał swojej szansy w meczu derbowym na Etihad Stadium. Czerwone Diabły dobitnie przekonały się o sile swojego rywala tracąc aż cztery gole już przed przerwą. Wielu fanów United po pierwszej części gry opuściło stadion lokalnego rywala.

Spodziewano się, że od początku drugiej połowy na placu gry pojawi się pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki. Jak się okazuje, Ten Hag uznał jednak, że niesprawiedliwe byłoby wprowadzanie na boisko portugalskiej gwiazdy w takim momencie, o czym przyznał po końcowym gwizdku arbitra. – Nie wprowadziłem go na plac gry z szacunku dla niego i jego wielkiej kariery. Drugą sprawą była możliwość wprowadzenia Martiala, który potrzebuje minut, ale nie chcę tego podkreślać w taki sposób – przyznał holenderski menedżer po meczu.

Ostatecznie, wybór Ten Haga należy uznać za słuszny. Antony Martial zdobył dwa gole w końcówce spotkania zmniejszając rozmiar porażki na Etihad Stadium. Były to jednak trafienia pocieszenia biorąc pod uwagę, że wcześniej hat-trickami popisali się Haaland i Foden.

Od początku sezonu 2020-21 United stracili 4 gole w pierwszej połowie w czterech meczach Premier League (z Spurs w październiku 2020 r., Liverpoolem w październiku 2021 r., Brentford w sierpniu 2022 r. i Man City w niedzielę) – to dwa razy częściej niż jakakolwiek inna drużyna z angielskiej ekstraklasy w tym czasie.

Czerwone Diabły zagrają w czwartek w Lidze Europy przeciwko Omoni Nikozja, a ich kolejnym rywalem w Premier League będzie Everton.

Zobacz również: Ten Hag wyjawił przyczynę upokorzenia w derbach

Komentarze