Conte włączył tryb gotowości i jest otwarty na powrót do Premier League

Antonio Conte
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Manchester United po wysokiej porażce z Liverpoolem może zdecydować się według różnych opinii na zmianę menedżera. The Guardian sugeruje natomiast, że gotowy na podjęcie współpracy z klubem z Old Trafford może być Antonio Conte.

  • Nie milkną spekulacje na temat przyszłości Ole Gunnara Solskjaera w angielskich mediach
  • The Guardian twierdzi, że Antonio Conte jest otwarty na przejęcie sterów nad Czerwonymi Diabłami
  • Były selekcjoner reprezentacji Włoch od momentu rozstania z Interem Mediolan pozostaje bez zatrudnienia w roli trenera

Conte najlepszą opcją na opiekuna Man Utd?

Manchester United przegrał z The Reds w niedzielę aż 0:5, a tydzień wcześniej uległ Leicester City 2:4. W środku poprzedniego tygodnia ekipa Ole Gunnara Solskjaera wygrała co prawda z Atalantą, ale też nie zachwyciła, bo przegrywała 0:2.

W kontekście Antonio Conte warto odnotować, że Włoch był na Wyspach Brytyjskich przy okazji spotkaniu Milanu z Liverpoolem wLidze Mistrzów. Komentował wówczas to starcie dla telewizji Sky. Dziennikarze The Guardian twierdzą natomiast, że były opiekun Interu Mediolan jest rozważany jako następca Ole Gunnara Solskjaera.

Man Utd w czterech ostatnich spotkaniach ligowych wywalczył tylko punkt, remisując 1:1 z Evertonem. Przed tym starciem przegrał również z Aston Villa 0:1.

Conte wiadomo nie od dzisiaj, że nie jest zwolennikiem przejmowania zespołu w trakcie sezonu. Chociaż włoski trener nigdy nie był chętny na takie rozwiązania, to w kontekście Man Utd jest gotowy zrobić wyjątek, czytamy w materiale Jamie Jacksona i Fabrizio Romano.

The Guardian jednak zaznacza, że na razie nie było jeszcze żadnego formalnego kontaktu trenera z przedstawicielami Man Utd. Pewne jest też, że Conte, zanim podjąłby decyzję o objęciu sterów nad ekipą z Old Trafford, to najpierw chciałby zrozumieć wizję władz Man Utd na klub.

Czytaj więcej: Scholes ostro krytykował Pogbę za występ z Liverpoolem

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 14:18.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze