Conte prowadzi zaawansowane rozmowy z klubem z Anglii

Antonio Conte
Antonio Conte fot. PressFocus

Antonio Conte według najnowszych doniesień włoskich mediów jest w trakcie zaawansowanych negocjacji z nowym pracodawcą po rozstaniu z Interem Mediolan. Chętny na zatrudnienie byłego selekcjonera reprezentacji Włoch jest Tottenham Hotspur, podaje Sky Sport Italia.

  • Antonio Conte według medialnych doniesień znajduje się na radarze jednego z klubów z Premier League
  • Sky Sport Italia podaje, że Włoch może niebawem zostać nowym menedżerem Tottenhamu
  • Ciekawostką jest fakt, że nie tylko były selekcjonera Squadra Azzurra jest łaczony z pracą w The Spurs

Conte może wrócić do Premier League

Antonio Conte jest aktualnie wolnym trenerem po tym, jak rozwiązał kontrakt z klubem ze Stadio Giuseppe Meazza na zasadzie porozumienia. Jest to o tyle ciekawe, że miało to miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Inter wywalczył pierwsze mistrzostwo Serie A po dłuższej przerwie.

O tym, że Conte zdecydował się na rozstanie z mediolańczykami, w dużym stopniu zdecydowała różnica zdań na temat polityki transferowej klubu oraz kwestie warunków finansowych. Władze Interu miały plan związany z cięciem wydatków, na co Włoch nie chciał się zgodzić.

Warto zaznaczyć, że w najbliższym sezonie Conte na pewno nie będzie mógł pracować w Serie A. Wpływ na to ma fakt, że był to jeden z warunków rozwiązania kontrakt z klubem z Mediolanu. Tym samym utytułowany włoski trener prowadzi rozmowy z zagranicznymi ekipami. Conte był łączony między innymi z Realem Madryt, ale przeciwni temu rozwiązaniu mieli być zawodnicy Królewskich.

Najnowsze doniesienia wskazują, że włoski trener jest blisko objęcia sterów nad The Spurs. Ciekawe jest natomiast to, że Conte może nie być jedynym Włochem zatrudnionym przez Tottenham. Spekuluje się, że na celowniku klubu z Premier League jest też Fabio Paratici, który miałby zostać w szeregach ekipy z Wysp Brytyjskich nowym dyrektorem sportowym.

Zobacz więcej: Tottenham nie zdoła pozyskać Mauricio Pochettino

Komentarze